„Jesienne metamorfozy” wycieczka przyrodnicza nad jeziorem Brzostek 28 listopada
Poznawanie mchów w Akademii Młodych Przyrodników

„Jesienne metamorfozy” wycieczka przyrodnicza nad jeziorem Brzostek 28 listopada

Kolejna wycieczka przyrodnicza przed nami! U progu zimy Mateusz Heliński opowie o przystosowaniach różnych grup organizmów do jesieni i zimy. Przyroda naszego regionu warta jest poznawania cały rok.

Wycieczka odbędzie się 28 listopada 2021 r. Jest bezpłatna i nie trzeba zapisywać się. Wystarczy dotrzeć na punkt zbiórki na parkingu przy jeziorze Brzostek. Spotkanie terenowe realizujemy w ramach XII OGÓLNOPOLSKIEGO EDUKACYJNEGO PIKNIKU EKOLOGICZNEGO POBIEDZISKA 2021. Wyjście kierujemy do mieszkańców Kasztelanii Ostrowskiej oraz turystów i miłośników naszego regionu. Trasa prowadzić będzie dookoła jeziora Brzostek. Zbiórka zaplanowana jest na godzinę 11:00. Zachęcamy do wspólnej wyprawy dorosłych, rodziny z dziećmi, pasjonatów przyrody oraz zawodowych przyrodników.

Przy okazji naszego wyjścia powiemy też więcej o działaniach grupy Dzikie Dziedzictwo, do której jak zwykle serdecznie wszystkich zapraszamy. To największa grupa w okolicy Pobiedzisk, zajmująca się badaniami przyrodniczymi, dokumentacją dziedzictwa, edukacją i popularyzacją wiedzy o gatunkach i ostojach Kasztelanii Ostrowskiej oraz rozwijaniu podejścia regionalnego w działalności społecznej. Informacje o wycieczce znajdziecie też na naszym zaproszeniu poniżej – warto wysłać informacje zainteresowanym znajomym! Do zobaczenia nad Brzostkiem!

 

Dodaj komentarz