Barwiarnia zaprasza – „Zrób sobie miskę” warsztaty Pracowni Ceramiki w kilku miejscowościach

Barwiarnia zaprasza – „Zrób sobie miskę” warsztaty Pracowni Ceramiki w kilku miejscowościach

Chcesz zrobić własną ceramiczną miskę? Trafiłeś w dobre ręce. Pracownia Ceramiki z naszej regionalnej grupy twórców Barwiarnia zaprasza na pięć warsztatów w różnych miejscowościach Kasztelanii Ostrowskiej. Konkretny temat i bardzo ciekawe inspiracje z tej części Polski. Na finał każdy otrzymuje swoją własną misę. Zaczynamy z zapisami we wrześniu!

Pierwsze trzy spotkania odbędą się 24 i 25 września w Promienku, Lednogórze i Pobiedziskach. Kolejne dwa odbędą się 15 października. Prowadzą je twórcy z naszego regionu z Pracowni Ceramiki. Koordynuje je Katarzyna Dembowy-Piguła, Zofia Maciaczyk, Maciej Jędrzejczak.

Podczas warsztatów poznajemy wzornictwo z regionu Kasztelanii Ostrowskiej, które opisywaliśmy w ostatnich latach. Będzie ono inspiracją do wykonania przez każdego uczestnika miski glinianej. Poznamy podstawowe metody pracy z gliną. Prace zostaną wypieczone w piecu w naszej pracowni w CER Pobiedziska – uczestnicy będą je mogli odebrać i zabrać do siebie. Uczestnicy zajęć będą mogli później zgłosić się do drugiego etapu spotkań w kolejnych tygodniach, obejmujących cykl pięciu spotkań projektowych z ceramiką w Pracowni Ceramiki.

 

ZGŁOŚ SIĘ NA TE WARSZTATY PRZEZ FORMULARZ INTERNETOWY <<<

 

Pracowni Ceramiki – o organizatorze

Jesteśmy otwarci na nowe osoby – każdy może przecież spróbować swoich sił w pracy artystycznej i projektowaniu, a my obiecujemy wsparcie. Taki był też zamysł nadchodzących warsztatów w kilku miejscowościach, przez które chcemy dotrzeć do osób, które jeszcze nas nie znają lub czekały na okazję spotkania z nami.

Pracownia Ceramiki rozpoczęła swoje działania w 2019 roku w Lednogórze, a po przerwie pandemicznej także w Pobiedziskach. Jest jedyną obecnie pracownią tworzoną przez twórców amatorów i projektantów, która w regionie Kasztelanii Ostrowskiej obejmuje kolektywne prace artystyczne i design. W swoich celach wieloletnich Pracownia Ceramiki obejmuje rozwój zaplecza twórczego (wspólnie kształtowanej przestrzeni pracowni, organizowaniu sprzętów i materiałów twórczych) oraz zakłada wartość w działaniu grupowym – Pracownia łączy osoby z różnych miejscowości, o różnym doświadczeniu i umiejętnościach, nastawionych na wartość wspólnego planowania prac i wspierania się w ramach regularnej grupy. Nastawieni jesteśmy na wspólną drogę wspierania się przy równoczesnym rozwoju indywidualnych stylów pracy i preferowanych technik.

Cykl spotkań Pracowni Ceramiki realizujemy w naszym regionie dzięki wsparciu ze środków programu „Działaj Lokalnie” z Lokalnej Grupy Działania „Trakt Piastów”.

Projekt graficzny: Laura Pawlicka / Barwiarnia

Dodaj komentarz