Jak mieszkali Słowianie? | POBIEDZISKA | 21.10.2024 | Tropiciele Historii

Jak mieszkali Słowianie? | POBIEDZISKA | 21.10.2024 | Tropiciele Historii

21

PAŹDZIERNIKA

 21 października 17:30-19:00

Pobiedziska

Centrum Edukacji Regionalnej

ul. K. Odnowiciela 12

KOP 2022.12.27 logo

Pracownia Region z naszej grupy KO_Pracownia, zajmującej się dziedzictwem kulturowym terenów dawnej kasztelanii ostrowskiej, zaprasza na warsztaty dla dzieci od lat 7. Opowiemy o najwcześniejszych słowiańskich osadach z naszego regionu, o tym, z jakich budowli słynęli Słowianie wg Ibrahima ibn Jakuba. Następnie każdy uczestnik będzie mógł wykonać makietę słowiańskiego grodu z uwzględnieniem jego charakterystycznych cech. Wydarzenie to będzie rozpoczęciem cyklu spotkań warsztatowych dla dzieci opatrzonych wspólną nazwą „Tropiciele Historii”.

Podczas tych warsztatów będziemy w ciekawy sposób rozmawiać o historii regionu i o tym, skąd czerpiemy o niej informacje. Uczestnicy będą mogli m.in. zobaczyć arabskie źródła dotyczące słowiańskich grodów. Będziemy również zastanawiać się, czy krajobraz 1000 lat temu różnił się od tego, który mamy wokół siebie obecnie. Zajęcia będą zatem okazją do zdobycia nowych wiadomości, poszerzenia wiedzy z zakresu historii powszechnej. 

Czeka na nas również wspólne konstruowanie grodów przy użyciu zapewnionych przez nas materiałów. Zdobyte informacje będą mogły pomóc w tworzeniu makiety tak, by jak najwierniej oddawała dawne konstrukcje osadnicze. Pozwoli to na utrwalenie nowych wiadomości, a przede wszystkim będzie świetną zabawą dla uczestników. Zrobione prace uczestnicy biorą do domów po zajęciach.

Spotkanie będzie okazją do spędzenia czasu w twórczy sposób i przeniesienia się w czasy pierwszych Słowian. Zapraszamy!

TERMIN I MIEJSCE

21.10.2024 godz. 17:30-19:00 Pobiedziska, Centrum Edukacji Regionalnej, ul. K. Odnowiciela 12

DLA KOGO?

Dla dzieci od lat 7. Dla tych, którzy lubią konstruować makiety, ale też i dla tych które nigdy tego nie robiły. Dla dzieci, które lubią słuchać interesujących opowieści i dowiadywać się przy tym nowych rzeczy na różne tematy.

Będziemy pracować z wykorzystaniem gliny samoutwardzalnej, drewna, kamieni. Prace będzie można od razu zabrać ze sobą do domu.

ZAPISY, OPŁATY

Informacje w sprawie projektu można uzyskać też u koordynatora pod nr 696083893 i mailowo na adres kopracownia.ko@gmail.com.

Wpisowe wynosi 70 zł od osoby, w tym materiały.

Zapisy prowadzimy przez formularz internetowy poniżej.

PROWADZĄCY I ORGANIZATORZY

Warsztaty koordynuje Magdalena Geming, główny koordynator KO_Pracowni, archeolog i arabista.

Inicjatywa realizowana z środków własnych organizacji i wsparcia naszego stałego Mecenasa firmy Tip-Topol w Pobiedziskach, w ramach Partnerstwa dla Regionu. Dziękujemy za to, że możemy razem robić wiele dobrego!

 

Dodaj komentarz