Zrób ceramiczną doniczkę | POBIEDZISKA | Pracowania Ceramiki

Zrób ceramiczną doniczkę | POBIEDZISKA | Pracowania Ceramiki

15

SIERPNIA

15:30 – 17:30

Pobiedziska

Centrum Edukacji Regionalnej

ul. K. Odnowiciela 12

BAR 2022.12.27 logo

Pracownia Ceramiki z naszej regionalnej grupy twórców Barwiarnia zaprasza na warsztaty ceramiki dla młodzieży i dorosłych. Zaproszenie kierujemy do wszystkich, także tych, którzy do tej pory nie mieli okazji lepić w glinie. Podczas warsztatów poznamy podstawowe metody pracy z gliną oraz jej zdobienia. Każdy uczestnik wykona własną doniczkę. Prace zostaną wypieczone , a uczestnicy będą je mogli odebrać i zabrać do siebie. Prowadzącym warsztaty będzie artysta plastyk z pasji i wykształcenia. Ukończył studia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu oraz warszawską School of Form. Uwielbia pracę z ludźmi, a na zajęciach ceni sobie luźną atmosferę, inspirujące rozmowy, żarty i jest otwarty na każdego indywidualnie.

TERMIN I MIEJSCE

15:30 – 17:30 – Pobiedziska, Centrum Edukacji Regionalnej, ul. K. Odnowiciela 12, PINEZKA 

DLA KOGO?

Dorośli i młodzież / liczba miejsc.12

ZAPISY, OPŁATY

Zapisy w formularzu

Koszt 140zł 

PROWADZĄCY I ORGANIZATORZY

Pracownia Ceramiki rozpoczęła swoje działania w 2019 roku w Lednogórze, a po przerwie pandemicznej także w Pobiedziskach. Jest jedyną obecnie pracownią tworzoną przez twórców amatorów i projektantów, która w regionie Kasztelanii Ostrowskiej obejmuje kolektywne prace artystyczne i design. W swoich celach wieloletnich Pracownia Ceramiki obejmuje rozwój zaplecza twórczego (wspólnie kształtowanej przestrzeni pracowni, organizowaniu sprzętów i materiałów twórczych) oraz zakłada wartość w działaniu grupowym – Pracownia łączy osoby z różnych miejscowości, o różnym doświadczeniu i umiejętnościach, nastawionych na wartość wspólnego planowania prac i wspierania się w ramach regularnej grupy. Nastawieni jesteśmy na wspólną drogę wspierania się przy równoczesnym rozwoju indywidualnych stylów pracy i preferowanych technik.
Jesteśmy otwarci na nowe osoby – każdy może spróbować swoich sił w pracy artystycznej i projektowaniu, a my obiecujemy wsparcie. Taki jest też zamysł nadchodzących warsztatów, przez które chcemy dotrzeć do osób, które jeszcze nas nie znają lub czekały na okazję spotkania z nami. Planujemy warsztaty cykliczne, już kolejne we wrześniu. Ich termin podamy na zakończeniu warsztatów w sierpniu.

Prowadzącym warsztaty będzie Filip Brzyski artysta plastyk z pasji i wykształcenia. Ukończył studia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu oraz warszawską School of Form.

Zdjęcie ze strony projektanta.

Inicjatywa realizowana z środków własnych organizacji, w tym ze wsparcia naszych Darczyńców i Mecenasów

Dodaj komentarz