Zimowe wejście na szczyt | LEDNOGÓRA | IMIELNO | 25.02.2024 | wyprawa z przyrodnikami

Zimowe wejście na szczyt | LEDNOGÓRA | IMIELNO | 25.02.2024 | wyprawa z przyrodnikami

25

LUTEGO

10:00 – 15:00

start Lednogóra

Centrum Edukacji Regionalnej

zabytkowy dworzec

DD 2022.12.27 logo

Pierwsze Zimowe Zdobywanie Szczytu Kasztelanii Ostrowskiej przed nami! Pod koniec lutego pierwszy raz w historii odważymy się zdobyć szczyt regionu zimową porą.

Od Lednogóry do Imielna czeka nas trasa o średnim poziomie trudności ze względu na fragmenty gruntowe oraz średnią długość trasy (ok. 4 km). Uczestnicy będą mogli usłyszeć komentarze od przyrodników zajmujących się środowiskiem przyrodniczym Kasztelanii Ostrowskiej w ramach regionalnej grupy „Dzikie Dziedzictwo”. Na szczycie planujemy wspólne świętowanie tego wiekopomnego wydarzenia – koniecznie warto zabrać termosy z gorącymi napojami i coś „pod siebie”. Podczas tej wyprawy rozpoczynamy także promocję naszego wydawnictwa „Kasztelania Ostrowska. Przewodnik po unikatowych miejscach regionu”. Uczestnicy będą mogli otrzymać bezpłatny egzemplarz, który udostępniamy tylko w takich wyjątkowych okolicznościach. Szczyt regionu jest jednym z 30 unikatowych miejsc, który doczekał się swojego rozdziału!
Wyprawę organizujemy we współpracy z Jackiem Butlewskim, prowadzącym profil „Góry na Nizinach”. Zapowiada się fascynujące wydarzenie turystyczne!

FORMUŁA

„Wyprawy z Przyrodnikami” mają średni poziom trudności. Kierujemy je do osób, które…

…chcą spędzić czas w otoczeniu przyrody z innymi pasjonatami natury,

…poznać głos społeczny i oczekiwania wobec przyrody,

…interesują procesy i fenomeny w przyrodzie,

…chcą podnosić stan wiedzy o przyrodzie z wiarygodnych źródeł,

…uwielbiają unikatowe kadry natury,

… poszukują dłuższych wycieczek, reportażowego podejścia do poznawania dzikich ostoi.

Podczas tych spotkań dokumentujemy wyróżniające, unikatowe elementy przyrody, które składają się na „alfabet dziedzictwa regionu”. Zdobyte informacje powędrują do słownika Kasztelanii Ostrowskiej, opisującego charakterystykę i wyróżniające walory miejscowości regionu – możesz być przy tych odkryciach właśnie podczas takich wypraw.

TERMIN I MIEJSCE

Widzimy się 25 lutego o godz. 10:00 – zbiórka przy Centrum Edukacji Regionalnej „Kasztelanii Ostrowskiej” w budynku dworca kolejowego Lednogóra. Planujemy powrót o 13:00. Zaraz po tym dla chętnych przy herbacie prezentacja o miłości do gór i doświadczeniach górskich w Tatrach. Prosimy zabrać wygodne obuwie, odzież dostosowaną do zmiennych warunków w terenie oraz prowiant. 

DLA KOGO?

Dla wszystkich miłośników natury. „Wyprawy z Przyrodnikami” kierujemy głównie dla dorosłych i młodzieży. Od tego roku przygotowujemy nową formę „Rodzinne wyprawy w naturze”, gdzie poziom przygód i opowieści przyrodniczych uwzględnia także najmłodszych z opiekunami – najbliższa 2 marca w Imielenku. Można zabrać ze sobą psy, jednak prosimy, aby były na smyczy.

ZAPISY, OPŁATY

Informacje w sprawie wyprawy można uzyskać też u koordynatorów pod nr tel. 519 731 344 i mailowo na adres: przyroda.kasztelaniaostrowska@gmail.com.

Na tę wyprawę nie prowadzimy zapisów – wystarczy dotrzeć na miejsce zbiórki. Jest ona bezpłatna dla uczestników – działanie dofinansowane z środków statutowych stowarzyszenia.

Inicjatywa realizowana z środków własnych organizacji, w tym ze wsparcia naszych Darczyńców i Mecenasów

Dodaj komentarz