„Wakacje z K.O.” – warsztat przyrodnika w Pobiedziskach

„Wakacje z K.O.” – warsztat przyrodnika w Pobiedziskach

Co unikatowego rośnie, fruwa, biega, skacze w naszej okolicy? Te tematy będziemy głównie poruszać podczas warsztatów w Centrum Edukacji Regionalnej w Pobiedziskach. Spotkania organizują biolodzy i edukatorzy z grupy Dzikie Dziedzictwo. Warsztaty kierujemy dla uczestników w wieku 6-15 lat.

Co i kiedy?

26 sierpnia „Zwierzęta w sieci interakcji” – dzień o zwierzętach wokół nas. Solidna dawka wiedzy o bezkręgowcach i kręgowcach w naszym regionie. Podczas wyprawy w teren będziemy łapać różne gatunki małych zwierząt (oczywiście poza chronionymi!) i porządkować wiedzę o ich przystosowaniach oraz przynależności do poszczególnych grup.

27 sierpnia „Dziwne rośliny i własna łąka” – dzień o roślinach baaardzo dziwnych z terenu Kasztelanii Ostrowskiej. To prawdziwe cudaki w botanicznym gronie. Udamy się też na pobliskie łąki, aby pozbierać nasiona dzikich roślin, z których powstanie mieszanka gatunków łąkowych do wysiania w ogrodzie – co najważniejsze zachowa one rodzime gatunki i regionalną pulę genową 🙂

Każdy dzień warsztatowy obejmuje zajęcia od 8:00 do 15:30. Od osoby zrzucamy się po 65 zł za każdy warsztat, w czym wliczają się materiały i ciepły posiłek z napojami.

Przewidujemy dla Was 12 miejsc. Zapisy telefonicznie 519 731 322/ 344 lub mailowo: kasztelaniaostrowska@gmail.com

Aktualnie mamy 3 miejsca wolne (stan na 20.08.2021)

 

Dodaj komentarz