Tworzymy kafle z symbolami regionu – pierwsze kroki za nami w Pracowni Ceramiki

Tworzymy kafle z symbolami regionu – pierwsze kroki za nami w Pracowni Ceramiki

Pracownia Ceramiki jeszcze dwa lata temu rozpoczęła prace nad prototypami kafli, które zawisnąć mają w różnych częściach regionu. Po przerwie wracamy do tworzenia 25 kafli, które przez najbliższe tygodnie powstawać będą podczas spotkań dla dorosłych w CER Pobiedziska.

Na kaflach ceramicznych znajdą się obuwik pospolity (rzadki dziki storczyk), nasięźrzał pospolity (paprotnik wybrany jako jeden z sześciu symboli regionu) oraz czarka austriacka (grzyb wybrany jako jeden z sześciu symboli regionu). Prace schną teraz przed wypałem. Mamy kilka modyfikacji w stosunku do prototypów – o to właśnie chodzi w tym procesie. Kolejne 9 motywów czeka na wyrzeźbienie w glinie. Każdy zachowuje swój styl, a jednocześnie prace poszczególnych osób układają się w serię. 

Widzimy się  13 grudnia o 17:00 w CER Pobiedziska. Dołączyć mogą do nas kolejne osoby powyżej 13 lat. Serdecznie zapraszamy! Spotkania są bezpłatne. Jedyną koniecznością jest włączenie się w spotkania Pracowni Ceramiki do ukończenia całej serii kafli. Jest to dla nas szczególnie ważne, bo zakładamy projekt grupowy, który chcemy aby został sfinalizowany w kolejnych tygodniach. Efekty naszych prac będziemy sukcesywnie pokazywać! Docelowo kafle zawisną w miejscach widocznych dla wszystkich odwiedzających Kasztelanię Ostrowską, a dodatkowo powstanie podstrona internetowa, gdzie będzie okazja dowiedzieć się więcej o lokalizacji kafli i motywach, które przedstawiają. Ich szlak będzie nową atrakcją turystyczną dla wielbicieli poszukiwań unikatowych miejsc.

Nasze działania uzyskały wsparcie Europejskiego Korpusu Solidarności. Dzięki, że możemy działać razem! 

Dodaj komentarz