Torfowe jeziora i piękne lasy wokół jeziora Drążynek | BRZOSTEK | KAPALICA | 1.10.2023 | wyprawa z przyrodnikami

Torfowe jeziora i piękne lasy wokół jeziora Drążynek | BRZOSTEK | KAPALICA | 1.10.2023 | wyprawa z przyrodnikami

1

października

10.00

zbiórka na parkingu przy jez. Brzostek (Parking Promno-Brzostek)

DD 2022.12.27 logo

Na początku października zapraszamy na kolejną wycieczkę z zespołem Dzikiego Dziedzictwa. Tym razem zaprowadzimy Was w przepiękne okolice jeziora Drążynek. Jezioro, wraz z przylegającymi szuwarami i lasem jest rezerwatem, prawdziwą świątynią przyrody, chroniącym rzadkie i cenne zbiorowiska roślinne. Postaramy się uchylić rąbka tajemnicy i pokazać chociaż ułamek z tego bogactwa oraz opowiedzieć o tym, czego niestety zobaczyć nie można. Planowana trasa będzie mieć długość ok. 3,5 km.

Wycieczki organizujemy razem z Biblioteką Publiczną w Pobiedziskach, co jest kontynuacją premiery książki „Pobiedziska na trakcie Piastów wczoraj i dziś”. To świetna okazja do współdziałania z biblioteką i rozwijania kolejnych inicjatyw dla miłośników przyrody. 

Patronat nad tym wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Pobiedziska Ireneusz Antkowiak. Inicjatywę realizujemy we współpracy pobiedziskim urzędem w ramach naszej stałej współpracy i wspólnej realizacji działań społecznych.

TERMIN I MIEJSCE

1 października. Zbiórka o godz. 10:00 na parkingu przy jez. Brzostek (Parking Promno-Brzostek). Powrót ok. 13:00 do tego samego miejsca. Prosimy zabrać wygodne obuwie, odzież dostosowaną do zmiennych warunków w terenie oraz prowiant. Informacje w sprawie wyprawy można uzyskać też u koordynatorów pod nr 782 350 829 i mailowo na adres przyroda.kasztelaniaostrowska@gmail.com.

DLA KOGO?

Dla wszystkich miłośników natury. Wyprawa także dla rodzin z dziećmi.

ZAPISY, OPŁATY

Na tę wyprawę nie prowadzimy zapisów – wystarczy dotrzeć na miejsce zbiórki. Jest ona bezpłatna dla uczestników – działanie dofinansowane z środków statutowych stowarzyszenia.

PROWADZĄCY I ORGANIZATORZY

Przewodnikami będą przyrodnicy, badający od wielu lat dzikie ostoje w regionie Kasztelanii Ostrowskiej – Barbara Kudławiec, Natalia Jędrzejczak, Maciej Jędrzejczak i Piotr Fonfara. Koordynatorem wypraw przyrodniczych oraz turystyki przyrodniczej w naszym regionie w Stowarzyszeniu Kasztelania Ostrowska jest Piotr Fonfara.

 

Dodaj komentarz