Spacer doliną Główny | ZŁOTNICZKI | 24.03.2024 | wyprawa z przyrodnikami

Spacer doliną Główny | ZŁOTNICZKI | 24.03.2024 | wyprawa z przyrodnikami

24

MARCA

12:00

start Złotniczki
przy przydrożnym krzyżu
przy głównej drodze

DD 2022.12.27 logo

Z okazji obchodzonego 22 marca Światowego Dnia Wody zapraszamy Was na kolejną wycieczkę organizowaną przez członków zespołu Dzikiego Dziedzictwa. Nasza wyprawa odbędzie się dwa dni później i jest równocześnie wydarzeniem w ramach ogólnopolskiej akcji „Wspólny Las” (wspolnylas.pl „23 i 24 marca po raz czwarty wychodzimy do lasów, puszcz i borów w całej Polsce na obywatelski dzień lasu”). Celem naszej najbliższej wyprawy, będą ciekawe i mało znane tereny w okolicach Złotniczek, gdzie lasy w dolinie brodzą w wodzie. 

Przewodnikami będą Natalia Jędrzejczak, Maciej Jędrzejczak i Piotr Fonfara. Czeka nas ok. 4 km, wczesnowiosenny spacer pośród lasów i zagubionych w leśnych ostępach mokradeł. Podczas drogi, prowadzącej ostatecznie do samej rzeki, będziemy wypatrywać osobliwości ze świata roślin, zwierząt i grzybów. Podczas tej wyprawy będziemy kontynuować promocję naszego wydawnictwa „Kasztelania Ostrowska. Przewodnik po unikatowych miejscach regionu”. Uczestnicy będą mogli otrzymać bezpłatny egzemplarz, który udostępniamy tylko w takich wyjątkowych okolicznościach. Głównym tematem będzie jednak woda, mokradła i rzeki.

Wyprawę organizujemy razem z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Pobiedziskach oraz z Biblioteką Publiczną w Pobiedziskach, co jest kontynuacją premiery książki „Pobiedziska na trakcie Piastów wczoraj i dziś”.

FORMUŁA

„Wyprawy z Przyrodnikami” mają średni poziom trudności. Kierujemy je do osób, które…

…chcą spędzić czas w otoczeniu przyrody z innymi pasjonatami natury,

…poznać głos społeczny i oczekiwania wobec przyrody,

…interesują procesy i fenomeny w przyrodzie,

…chcą podnosić stan wiedzy o przyrodzie z wiarygodnych źródeł,

…uwielbiają unikatowe kadry natury,

… poszukują dłuższych wycieczek, reportażowego podejścia do poznawania dzikich ostoi.

Podczas tych spotkań dokumentujemy wyróżniające, unikatowe elementy przyrody, które składają się na „alfabet dziedzictwa regionu”. Zdobyte informacje powędrują do słownika Kasztelanii Ostrowskiej, opisującego charakterystykę i wyróżniające walory miejscowości regionu – możesz być przy tych odkryciach właśnie podczas takich wypraw.

TERMIN I MIEJSCE

Widzimy się 24 marca o godz. 12:00. Zbiórka przy głównej drodze koło krzyża (PINEZKA). Planujemy powrót o 15:00. Prosimy zabrać wygodne obuwie i odzież dostosowaną do zmiennych warunków w terenie oraz prowiant.

DLA KOGO?

Dla wszystkich miłośników natury. „Wyprawy z Przyrodnikami” kierujemy głównie dla dorosłych i młodzieży. Można zabrać ze sobą psy, jednak prosimy, aby były na smyczy.

ZAPISY, OPŁATY

Informacje w sprawie tej wyprawy można uzyskać też u koordynatorów pod nr 782 350 829 i mailowo na adres przyroda.kasztelaniaostrowska@gmail.com

Na tę wyprawę nie prowadzimy zapisów – wystarczy dotrzeć na miejsce zbiórki. Jest ona bezpłatna dla uczestników – działanie dofinansowane z środków statutowych stowarzyszenia. Będzie to równocześnie okazja do dołączenia do naszego stowarzyszenia przez chętne osoby (na poprzednich wyprawach pytaliście o to).

Inicjatywa realizowana z środków własnych organizacji, w tym ze wsparcia naszych Darczyńców i Mecenasów

Dodaj komentarz