Przyroda zalewu Kowalskie | JERZYKOWO | wyprawa z przyrodnikami wokół dużej wody

Przyroda zalewu Kowalskie | JERZYKOWO | wyprawa z przyrodnikami wokół dużej wody

2

WRZEŚNIA

12:00 – 14:30

Jerzykowo

zbiórka róg ul. Granicznej i Leśnej

DD 2022.12.27 logo

Na początku września zapraszamy na wycieczkę brzegiem Zalewu Jezioro Kowalskie. Zalew, choć sztuczny i borykający się z pewnymi problemami ma swoje walory! Przede wszystkim krajobrazowe. Urozmaicona linia brzegowa obfitująca w liczne zatoczki i cyple, kilka wysp, miejscami urwisty, wysoki brzeg odsłaniający piękne panoramy oraz wygodne ścieżki czynią zeń świetne miejsce do spacerów. Tym razem skupimy się na różnicach pomiędzy naturalnymi układami przyrodniczymi a tymi stworzonymi przez człowieka. Przewodnikami po świecie roślin i zwierząt będą doświadczeni przyrodnicy z grupy Dzikie Dziedzictwo. Planowana długość trasy to ok. 4 km.

Wycieczki organizujemy razem z Biblioteką Publiczną w Pobiedziskach, co jest kontynuacją premiery książki „Pobiedziska na trakcie Piastów wczoraj i dziś”. To świetna okazja do współdziałania z biblioteką i rozwijania kolejnych inicjatyw dla miłośników przyrody. 

TERMIN I MIEJSCE

12:00 zbiórka na ul. Granicznej, przy skrzyżowaniu z ul. Leśną. Powrót ok. 14:30 do tego samego miejsca. Prosimy zabrać wygodne obuwie, odzież dostosowaną do zmiennych warunków w terenie oraz prowiant. Informacje w sprawie wyjazdu można uzyskać też u koordynatorów pod nr 782 350 829 i mailowo na adres przyroda.kasztelaniaostrowska@gmail.com

DLA KOGO?

Wyjazd kierujemy dla dzieci i dorosłych. Dla miłośników przyrody, krajoznawstwa, poznawania ciekawych miejsc i innych miłośników natury. 

ZAPISY, OPŁATY

Na tę wyprawę nie prowadzimy zapisów – wystarczy dotrzeć na miejsce zbiórki.

PROWADZĄCY I ORGANIZATORZY

Przewodnikami będą regionalni badacze przyrody Barbara Kudławiec, Natalia Jędrzejczak i Piotr Fonfara.

Inicjatywa realizowana z środków własnych organizacji, w tym ze wsparcia naszych Darczyńców i Mecenasów. Dziękujemy za trwającą współpracę z Biblioteką Publiczną w Pobiedziskach, w tym wspierającej nasze wspólne wyprawy Małgorzacie Halber.

Dodaj komentarz