Przyroda Pobiedzisk | POBIEDZISKA | spacer biologiczny o osobliwościach miasta

Przyroda Pobiedzisk | POBIEDZISKA | spacer biologiczny o osobliwościach miasta

Rozpoczynamy z tegoroczną serią wycieczek z przyrodnikami w regionie Kasztelanii Ostrowskiej. Kontynuujemy nasze wyprawy do miejsc blisko zabudowań, miejsc półdzikich i dzikich. Pierwsza wycieczka przyrodnicza po Pobiedziskach odbędzie się 18 marca. Trasy wyznaczyliśmy w mieście i na jego obrzeżach. Wycieczki organizujemy razem z Biblioteką Publiczną w Pobiedziskach, co jest kontynuacją premiery książki „Pobiedziska na trakcie Piastów wczoraj i dziś”. To świetna okazja do współdziałania z biblioteką i rozwijania kolejnych inicjatyw dla miłośników przyrody. Chcemy zobaczyć miejsca, które opisaliśmy w książce – zwrócimy uwagę na mało dostrzegane rośliny i grzyby oraz zwierzęta. Przyroda w centrum miasta także potrafi zaskoczyć.

Zbiórka 18 marca 2023 w Pobiedziskach o godz. 12:00 przy wejściu do Biblioteki Publicznej w Pobiedziskach (ul. Kostrzyńska 21).

Do zobaczenia z miłośnikami poznawania miasta i natury!
Przyrodnicy regionu Kasztelanii Ostrowskiej

Skąd pomysł? Kiedy kolejne wyprawy?

Zapraszamy na wyprawy terenowe z przyrodnikami, badającymi Kasztelanię Ostrowską. Mają one formę otwartych (bez zapisów) rajdów pieszych po różnych zakątkach regionu. To świetna okazja do poznawania walorów przyrodniczych i krajobrazowych tej części krainy wielkopolskiej, uważnego poznawania ciekawych gatunków i ekosystemów oraz wyjścia w doborowym towarzystwie miłośników natury. Kolejne terminy to:

  • 25 marca 2023 Kociałkowa Górka, godz. 12:00 „Krajobraz morenowy koło Kociałkowej Górki”
  • 15 kwietnia 2023 Pobiedziska, godz. 12:00 „Przyroda Pobiedzisk cz. 2”
  • 27 maja 2023 Lednogóra, godz. 16:00 „Krajobraz morenowy koło Lednogóry”

Inicjatywy te realizujemy z środków własnych z środków statutowych i dzięki naszym darczyńcom. Dziękujemy pani Małgosi Halber za wspólne plany i dopingowanie do przygotowania wycieczek przyrodniczych po Pobiedziskach.

Dodaj komentarz