Przyroda Pobiedzisk cz. 2 | POBIEDZISKA LETNISKO | spacer biologiczny o osobliwościach doliny Główny koło Letniska

Przyroda Pobiedzisk cz. 2 | POBIEDZISKA LETNISKO | spacer biologiczny o osobliwościach doliny Główny koło Letniska

Kolejna wycieczka przyrodnicza po Pobiedziskach odbędzie się 15 kwietnia. Celem będą obserwacje układów przyrodniczych od zabudowań w zachodniej części Pobiedzisk, znanych jako Pobiedziska Letnisko, aż po dolinę rzeki Główny. Przyrodniczą wycieczkę z ekspertami organizujemy razem z Biblioteką Publiczną w Pobiedziskach, co jest kontynuacją premiery książki „Pobiedziska na trakcie Piastów wczoraj i dziś”. Będzie okazja zobaczyć kolejne miejsca, które opisaliśmy w książce. Wczesna wiosna to czas obserwacji mało znanych gatunków, w tym geofitów, ptaków i grzybów owocnikujących o tej porze. Zastanowimy się także, co zauważamy jako główne zagrożenia dla przyrody tej części regionu – powiązane jest to z opracowaniem Społecznego Raportu o Bioróżnorodności i Krajobrazie Kasztelanii Ostrowskiej, który powstaje od marca tego roku.

Zbiórka 15 kwietnia 2023 na stacji Pobiedziska Letnisko o godz. 12:00 (peron w stronę Gniezna).

Do zobaczenia z miłośnikami poznawania miasta i natury!
Przyrodnicy regionu Kasztelanii Ostrowskiej

Skąd pomysł? Kiedy kolejne wyprawy?

Zapraszamy na wyprawy terenowe z przyrodnikami, badającymi Kasztelanię Ostrowską. Mają one formę otwartych (bez zapisów) rajdów pieszych po różnych zakątkach regionu. To świetna okazja do poznawania walorów przyrodniczych i krajobrazowych tej części krainy wielkopolskiej, uważnego poznawania ciekawych gatunków i ekosystemów oraz wyjścia w doborowym towarzystwie miłośników natury. Kolejne terminy to:

  • 27 maja 2023 Lednogóra, godz. 16:00 „Krajobraz morenowy koło Lednogóry”

Inicjatywy te realizujemy z środków własnych z środków statutowych i dzięki naszym darczyńcom. Dziękujemy pani Małgosi Halber za wspólne plany i dopingowanie do przygotowania wycieczek przyrodniczych po Pobiedziskach.

Dodaj komentarz