Przykłady ochrony przyrody z Opolszczyzny i Jury Krakowsko-Częstochowskiej | LEDNOGÓRA | warsztat przyrodnika 2023.08.25

Przykłady ochrony przyrody z Opolszczyzny i Jury Krakowsko-Częstochowskiej | LEDNOGÓRA | warsztat przyrodnika 2023.08.25

25

SIERPNIA

18:00

Lednogóra

Centrum Edukacji Regionalnej w Lednogórze, dworzec Lednogóra

DD 2022.12.27 logo

Kartki z wakacji czyli jak robią to inni… Zapraszamy Was na kameralne spotkanie z członkami grupy Dzikie Dziedzictwo. Chcemy podzielić się z wami przemyśleniami na temat sposobów ochrony przyrody, dobrych praktyk poznanych na wyjazdach w inne regiony Polski, rozwiązań jakie stosują inni, aby zmieniać świat na lepsze. Część z nich być może godna jest uwagi i warta zastosowania również na naszym „podwórku”.

O swoich wrażeniach z wyjazdu na teren Opolszczyzny opowie nam Barbara Kudławiec. Opolszczyzna szlakami zachowywania dóbr kulturowych i przyrodniczych – przykłady dobrych praktyk poznane na wakacyjnych ścieżkach południowej Opolszczyzny.

Na temat specyfiki ochrony przyrody na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej opowiadać będą Natalia i Maciej Jędrzejczak oraz Piotr Fonfara. Na pewno nie zabraknie też ciekawostek przyrodniczych!

Spotkanie jest otwarte, skierowane do wszystkich chętnych, bezpłatne, bez zapisów. Serdecznie zapraszamy!

TERMIN I MIEJSCE

25 sierpnia, godzina 18:00, Centrum Edukacji Regionalnej w Lednogórze (zabytkowy dworzec w Lednogórze)

 

Dodaj komentarz