Projekt 2# Plener młodych twórców. Owocowe inspiracje | POBIEDZISKA | Młoda Barwiarnia

Projekt 2# Plener młodych twórców. Owocowe inspiracje | POBIEDZISKA | Młoda Barwiarnia

14-18

SIERPNIA

8:00 – 15:00

Pobiedziska

Centrum Edukacji Regionalnej

ul. K. Odnowiciela 12

BAR 2022.12.27 logo

Zapraszamy Was na niezwykłą przygodę artystyczną – 5-dniowy plener pełen kolorów, kreatywności i radości!

14 sierpnia – Pierwszego dnia zajęć ceramicznych skupimy się na poznawaniu Jak pracować z gliną i jak ją formować oraz tworzymy gliniane owoce które następnie będziemy przygotowywać do wypieku. Powstaną docelowo kolorowe wypieczone owoce które w sposób artystyczny pomoże zinterpretować z nami Filip Brzyski

15 sierpnia – Drugi dzień warsztatów ceramicznych poświęcimy na formowanie naczyń na suszone owoce. Inspirować będziemy się tradycyjnym wzornictwem naszego regionu i fantazyjnymi kształtami. Inspirować będziemy się designem– artystyczne podejście połączyć z wartością użytkową naszych projektów. Gotowe naczynia zostaną wypieczone i przygotowane do odbioru kolejnych dniach.

16 sierpnia – Zapraszamy na fascynujące warsztaty rysunkowe – studium koloru na owocach! Na tym wyjątkowym spotkaniu, dzieci będą miały okazję odkrywać, jak kolory na owocach oddziałują na siebie nawzajem, a następnie przenieść swoje spostrzeżenia na papier. Naszymi pełnymi wdzięku „modelami” będą oczywiście soczyste i kolorowe owoce!

Czy kolor banana ożyje w nowy sposób, kiedy obok niego umieścimy intensywne, czerwone jabłko? Czy delikatne, granatowe borówki nadadzą głębi i charakteru delikatnej brzoskwini? Na warsztatach dowiemy się, jak połączenia kolorów potrafią wywołać magiczne efekty w naszych rysunkach. Wspólnie odkryjemy, że świat kolorów jest pełen tajemnic i możliwości. Poznamy techniki, jak osiągnąć harmonię i kontrast między różnymi kolorami, aby nasze prace były jeszcze bardziej ekscytujące i wyraziste. Nasza pracownia zamieni się w magiczną krainę, gdzie każde dziecko będzie miało szansę stworzyć swoje unikalne arcydzieło, ożywiając je dzięki urokowi kolorów. Nie tylko nauczymy się rysować, ale również jak wykorzystać barwy, aby sprawić, że nasze obrazy staną się wyjątkowe i niepowtarzalne.

Zapraszamy Was do tego magicznego świata kolorów, gdzie każdy będzie mógł rozwijać swoją kreatywność i pasję do sztuki. Niech nasze warsztaty staną się niezapomnianą przygodą w odkrywaniu tajemniczych możliwości, jakie kryją się w barwnym świecie owoców!

17 sierpnia – Zapraszamy na niezwykłą podróż do krainy sztuki i smaku – warsztaty fotograficzne „Portret z ulubionym owocem”! 

Podczas tych wyjątkowych warsztatów, nie tylko będziemy rozwijać nasze poczucie estetyki, ale także postaramy się odkryć i pokazać nasze unikalne charaktery poprzez kolorowe portrety owocowe! To będzie prawdziwa radość i twórcza zabawa, która pozwoli nam na swobodne wyrażenie naszej artystycznej duszy. Dzieci będą miały okazję wyzwolić swoją kreatywność i wyobraźnię, ukazując w pełni swoją osobowość na oryginalnych fotograficznych portretach z ulubionymi owocami. Wszystko to będzie się odbywać w przyjaznej i inspirującej atmosferze, gdzie dzieci będą mogły czerpać radość ze wspólnego tworzenia i dzielenia się pomysłami. Fotografia to nasze magiczne narzędzie, które pozwala uchwycić najpiękniejsze chwile, a w połączeniu z ulubionym owocem stworzymy niepowtarzalne dzieła sztuki.

Nie zapomnimy również o smakowitej części warsztatów! Po zakończonym fotografowaniu, będziemy mogli wspólnie skosztować naszych ulubionych owoców, co na pewno dodatkowo wzmocni naszą artystyczną energię. Czekamy na Waszą obecność, aby wspólnie cieszyć się sztuką, kreatywnością i wspaniałym smakiem!

18 sierpnia – Zapraszamy na fascynujące warsztaty ze szkicowania owoców! Przyjrzymy się z bliska owocom, których codziennie używamy, ale które pełne są ukrytych detali i inspiracji artystycznych.

Rozpoczniemy od pomarańczy – zbadamy jej pomarszczoną skórkę, która ukrywa bogactwo tekstur i cieni. Dowiemy się, jak zręcznie oddać te detale na papierze, tworząc szkice, które przyciągną wzrok. Następnie przejdziemy do jabłek – czy te owalne owoce są naprawdę takie idealnie okrągłe? Złapiemy kształty i proporcje, ucząc się jak przedstawić jabłko z różnych perspektyw. Banany – te owocowe łodzie, skrywające delikatne linie na skórce. Zobaczymy, jak gładka skórka bananów może zyskać na złożoności dzięki precyzyjnym szkicom. Podczas warsztatów będziemy wykorzystywać różne techniki szkicowania, aby oddać unikalność każdego owocu. Od cieniowania po linie, nauczymy się, jak tworzyć realistyczne i artystyczne szkice waszych ulubionych owoców.

Będzie to czas kreatywności, zanurzenia się w świat owocowych detali i odkrywania ukrytego piękna w naturze. Czekają na Was piękne prace sztuki, które oddadzą charakter każdego owocu. Przygotujcie się na niezapomnianą podróż przez owocowy świat sztuki! Do zobaczenia na warsztatach!

TERMIN I MIEJSCE

8:00 – 15:00 – Pobiedziska, Centrum Edukacji Regionalnej, ul. K. Odnowiciela 12, PINEZKA oraz przestrzeń miasta która posłuży nam do działań plenerowych, w tym przestrzenie przyrodnicze i architektoniczne.

DLA KOGO?

Dzieci i młodzież od 6 lat. Poszukujemy młodych talentów i uczestników, którzy chcą rozwijać się twórczo. Nie musisz mieć dużych osiągnięć – to my pomożemy rozwijać Twoje zdolności.  Przygotowaliśmy 10 miejsc. Warsztaty rozpoczniemy, gdy uzbiera się grupa minimum 5 osób.

ZAPISY, OPŁATY

Informacje w sprawie pleneru można uzyskać też u koordynatorów pod nr 519 731 344 i mailowo na adres kasztelaniaostrowska@gmail.com.

Wybierasz w które dni chcesz uczestniczyć w plenerze. Koszt jednych warsztatów wynosi 140 zł od osoby, w tym materiały i poczęstunek. Wpisowe za dany dzień zbieramy na początku warsztatów rano lub można opłacić na miejscu wszystkie dni z góry. Zapisy prowadzimy przez formularz.

PROWADZĄCY I ORGANIZATORZY

Zapraszamy do udziału w naszych projektach najmłodsze osoby. W Młodej Barwiani prowadzimy rekrutację na każdy z projektów. Podczas serii spotkań realizujemy zajęcia artystyczne dla uczestników w wieku 6-13 lat.

Projekty od koncepcji do wystawy trwają od 5 do 8 spotkań. Obejmują działania przy naszych różnych pracowniach, dzięki czemu pokrywają odmienne pola twórczości. Ważny jest dla nas rozwój umiejętności oraz relacje wspierające młodych twórców przez kuratorów projektu.

Kuratorami są osoby ze środowiska artystycznego i specjaliści z innych dziedzin w przypadku działań transdyscyplinarnych. Zapisy do każdego z projektów prowadzimy osobno – przy ogłoszeniu podany będzie link do formularza zgłoszeniowego.

Ponadto można kontaktować się w sprawie projektów mailowo na adres barwiarnia.kasztelaniaostrowska@gmail.com Miejsce realizacji poszczególnych projektów oraz terminy zajęć podajemy każdorazowo w zaproszeniu rekrutacyjnym.

Prowadzącym warsztaty w pierwszych dwóch dniach będzie Filip Brzyski artysta plastyk z pasji i wykształcenia. Ukończył studia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu oraz warszawską School of Form.

Zdjęcie ze strony projektanta.

W następnych trzech dniach warsztaty będzie prowadzić fotografka Agnieszka Gawrysiak, również artystka z pasji i wykształcenia. Ukończyła liceum plastyczne imienia Jacka Malczewskiego w Częstochowie a następnie School of form w Poznaniu. Prywatnie mama dwójki dzieci. 

Młoda Barwiarnia – zapraszamy do udziału w naszych projektach najmłodsze osoby. W Młodej Barwiani prowadzimy rekrutację na każdy z projektów. Podczas serii spotkań realizujemy zajęcia artystyczne dla uczestników w wieku 6-13 lat.

Projekty od koncepcji do wystawy trwają od 5 do 8 spotkań. Obejmują działania przy naszych różnych pracowniach, dzięki czemu pokrywają odmienne pola twórczości. Ważny jest dla nas rozwój umiejętności oraz relacje wspierające młodych twórców przez kuratorów projektu.

Kuratorami są osoby ze środowiska artystycznego i specjaliści z innych dziedzin w przypadku działań transdyscyplinarnych. Zapisy do każdego z projektów prowadzimy osobno – przy ogłoszeniu podany będzie link do formularza zgłoszeniowego.

Ponadto można kontaktować się w sprawie projektów mailowo na adres barwiarnia.kasztelaniaostrowska@gmail.com. Miejsce realizacji poszczególnych projektów oraz terminy zajęć podajemy każdorazowo w zaproszeniu rekrutacyjnym.

W pierwszych dwóch dniach warsztaty koordynować będzie Daria Szuleta, która prowadzi Pracownię Ceramiki w Stowarzyszeniu Kasztelania Ostrowska.

W ostatnich trzech dniach warsztaty koordynować będzie Barbara Gajdzińska, która prowadzi Pracownię Rysunku, Malarstwa, Garfiki w Stowarzyszeniu Kasztelania Ostrowska.

Inicjatywa realizowana z środków własnych organizacji, w tym ze wsparcia naszych Darczyńców i Mecenasów

Dodaj komentarz