Orzesznica i ciemne gaje – symbole regionu | POBIEDZISKA | WĄGROWIEC | wyprawa autokarowa z przyrodnikami

Orzesznica i ciemne gaje – symbole regionu | POBIEDZISKA | WĄGROWIEC | wyprawa autokarowa z przyrodnikami

Zapraszamy do zapisów na pierwszą w tym roku wyprawę autokarową z naszymi przyrodnikami. Terenowe zajęcia prowadzone będą przez doświadczonych przyrodników, znających zasoby roślinne, grzybowe i siedliskowe w naszym regionie. Skupimy się na gatunkach-symbolach, czyli najciekawszych, najdziwniejszych i zarazem wyróżniających nasz obszar. Dotrzeć chcemy do miejsc występowania unikatowych, cennych gatunków i porozmawiać o ich przyszłości. Planowana trasa obejmować będzie ok. 5 km w różnych odcinkach. Jedziemy w okolice Pobiedzisk i Wągrowca.

Przewodnikami będą Maciej Jędrzejczak i Barbara Kudławiec. O godz. 9:00 zbiórka na rynku w Pobiedziskach, powrót ok. 16:30. Prosimy zabrać wygodne obuwie, odzież dostosowaną do zmiennych warunków w terenie oraz prowiant. Informacje w sprawie wyjazdu można uzyskać też u koordynatorów pod nr 519 731 344 i mailowo na adres kasztelaniaostrowska@gmail.com.

Uczestnicy powinni zapisać się przez formularz dostępny poniżej. Przygotowaliśmy 30 miejsc – o możliwości uczestnictwa decyduje kolejność zgłoszeń. Wyjazd kierujemy dla dzieci i dorosłych. Jest on bezpłatny dla uczestników – działanie dofinansowano z środków statutowych stowarzyszenia oraz środków Urzędu Miasta i Gminy Pobiedziska w ramach projektu „Dzikie Dziedzictwo – przyrodnicze symbole naszej okolicy”

Skąd pomysł? Kiedy kolejne wyprawy?

Zapraszamy na wyprawy terenowe z przyrodnikami, badającymi Kasztelanię Ostrowską. To świetna okazja do poznawania walorów przyrodniczych i krajobrazowych tej części krainy wielkopolskiej, uważnego poznawania ciekawych gatunków i ekosystemów oraz wyjścia w doborowym towarzystwie miłośników natury. Kolejne terminy to:

  • 27 maja 2023 Lednogóra, godz. 16:00 „Krajobraz morenowy koło Lednogóry”

Dodaj komentarz