Odsłonięcie tablicy w Kołacie | KOŁATA | 12.10.2023 | warsztaty przyrodnicze o niesamowitym grzybowym symbolu

Odsłonięcie tablicy w Kołacie | KOŁATA | 12.10.2023 | warsztaty przyrodnicze o niesamowitym grzybowym symbolu

12

PAŹDZIERNIKA

16:00

Kołata

przy świetlicy wiejskiej

DD 2022.12.27 logo

Mamy świeżą informację, że stoi gotowa – tablica wykonana przez młodych mieszkańców Kołaty i pobliskich miejscowości. Wraz z sołtys Kołaty Moniką Glińską zapraszamy zatem na uroczyste odsłonięcie tablicy edukacyjnej we wsi Kołata o 16:00 przy świetlicy wiejskiej – ul. Sokoła 15

Przy okazji tej uroczystości, wszystkich chętnych zapraszamy na edukacyjny spacer przyrodniczy i warsztaty mikroskopowe! Poprowadzi je Barbara Kudławiec, która opowiadała o unikatowym przyrodniczym symbolu naszego regionu, który ma swoje stanowisko właśnie w Kołacie. Uczestnicy przygotowali autorskie prace, które są ilustracjami opowieści o osobliwym bohaterze mieszkającym w tej miejscowości. Do lasu zabierzcie wygodne buty i ciepłą odzież.

TERMIN I MIEJSCE

16:00 – 18:00 – Kołata, spotykamy się przy świetlicy wiejskiej, skąd w drugiej części udamy się na krótki spacer do pobliskiego lasu

DLA KOGO?

Dla wszystkich, którzy uwielbiają Kołatę i przyrodę. Dla młodych twórców i ich rodzin, którzy stworzyli ilustracje na tablicy! Dla miłośników wędrówek i podglądania natury, z którymi wybierzemy się na wycieczkę.

ZAPISY, OPŁATY

Bez opłat i zapisów. Uroczyste odsłonięcie tablicy i warsztaty są otwarte dla wszystkich – każdy znajdzie miejsce dla siebie na tym przemiłym spotkaniu w plenerze!

PROWADZĄCY I ORGANIZATORZY

O przyrodniczym symbolu i historii powstania tablicy opowiedzą prowadzący  warsztaty ilustratorskie w Kołacie, czyli Barbara Kudławiec i Maciej Jędrzejczak. Odsłonięcia dokonamy z autorami i sołtys Kołaty Moniką Glińską. Na wycieczce przewodnikami będą Piotr Fonfara i Barbara Kudławiec.

Inicjatywa realizowana z środków własnych organizacji, w tym ze wsparcia naszych Darczyńców i Mecenasów

Dodaj komentarz