Najstarsze lasy Puszczy Zielonki | STĘSZEWKO | BEDNARY | 5.11.2023 | wyprawa z przyrodnikami

Najstarsze lasy Puszczy Zielonki | STĘSZEWKO | BEDNARY | 5.11.2023 | wyprawa z przyrodnikami

5

listopada

10.00

zbiórka na Trakcie Bednarskim (droga Bednary – Zielonka), na wysokości rez. Klasztorne Modrzewie 

DD 2022.12.27 logo

Na początku listopada zapraszamy do monumentalnych w skali naszego regionu lasów, jednych z najstarszych na obszarze Puszczy Zielonki i Kasztelanii Ostrowskiej. Będą to dwa rezerwaty leśne: Klasztorne Modrzewie koło Dąbrówki Kościelnej i Las Mieszany w Nadleśnictwie Łopuchówko. Mamy nadzieję, że uda nam się dotrzeć również do obiecanych na poprzedniej wyprawie, prawdopodobnie najokazalszych w Puszczy Zielonce daglezji i żywotników. Jedno jest pewne – naoglądamy się wysokich drzew. Nie powinno zabraknąć też ciekawych okazów grzybów, które o tej porze roku godnie zastępują coraz bardziej pogrążający się w uśpieniu świat roślin runa. Kto wie, może uda się także spotkać grubszą zwierzynę, dla której te okolice są prawdziwą ostoją.

Tym razem proponujemy dwa warianty wycieczki dostosowane do chęci i możliwości uczestników:

I wariant (krótszy) – będzie obejmował tylko zwiedzanie rezerwatu Klasztorne Modrzewie

II wariant (dłuższy) – dla osób mogących pozwolić sobie na dłuższy spacer, obejmujący wszystkie trzy planowane do zwiedzenia miejsca

Wycieczki organizujemy razem Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Pobiedziskach oraz z Biblioteką Publiczną w Pobiedziskach, co jest kontynuacją premiery książki „Pobiedziska na trakcie Piastów wczoraj i dziś”. 

TERMIN I MIEJSCE

5 listopada. Zbiórka o godz. 10:00 na Trakcie Bednarskim (droga Bednary – Zielonka), na wysokości rez. Klasztorne Modrzewie (dojazd od strony wsi Bednary – bez obaw – na kwadrans przed wycieczką będziemy czekać ze sztandarem z naszym logo). Powrót ok. 12:00 – 13:30 (w zależności od wariantu) do tego samego miejsca.

Prosimy zabrać wygodne obuwie, odzież dostosowaną do zmiennych warunków w terenie oraz prowiant. Informacje w sprawie wyprawy można uzyskać też u koordynatorów pod nr tel. 782 350 829 i mailowo na adres: przyroda.kasztelaniaostrowska@gmail.com.

DLA KOGO?

Dla wszystkich miłośników natury. Wyprawa także dla rodzin z dziećmi.

ZAPISY, OPŁATY

Na tę wyprawę nie prowadzimy zapisów – wystarczy dotrzeć na miejsce zbiórki. Jest ona bezpłatna dla uczestników – działanie dofinansowane z środków statutowych stowarzyszenia.

Dodaj komentarz