Młoda Barwiarnia – plany projektowe dla młodych twórców i projektantów 2021/2022

Młoda Barwiarnia – plany projektowe dla młodych twórców i projektantów 2021/2022

Młoda Barwiarnia powraca z nowymi co dwutygodniowymi zajęciami jesienią i zimą. Przez nadchodzące półrocze będziemy spotykać się wokół prac projektowych – dizajn inspirowany regionem.

W tym roku dodajemy nową możliwość rozwoju w Barwiarni oraz kontynuujemy spotkania naszych pracowni dla młodzieży

  • Młoda Barwiarnia – po wakacyjnej przerwie zaczynamy regularne zajęcia dla grup w wieku 6-13 lat. Spotkania będą odbywały się w czwartki w CER Pobiedziska w godz. 17:00-18:30. W tym roku będziemy skupiać się na dizajnie. W prowadzenie zajęć będą zaangażowane pracownie Barwiarni – Pracownia Rysunku, Malarstwa, Grafiki oraz Pracownia Ceramiki i Pracownia Tkanin i Splotów. Wśród tegorocznych tematów pojawią się kafle ceramiczne z motywami regionu, grafiki tuszem, techniki wielokrotnego odbicia, szycie tkanin naturalnych, batik.
  • Wolna Szkoła Disignu – spotkania dla uczniów edukacji domowej oparte o solidne podstawy projektowania. Od grudnia rozpoczynamy przygotowania do kursu projektowania połączonego z podstawami rysunku, szycia, pracy z gliną. Przez kilka tygodni rozwijać będziemy temat, który wybiorą uczestnicy naszych spotkań. To nowe podejście do nauki myślenia kreatywnego połączonego z podstawami projektowania, w tym ergonomii, przekazu wizualnego, a do tego wiedzy o regionie. Ważna będzie dla nas sztuka użytkowa, wzornictwo, zasady projektowania oraz podsumowanie, gdzie wiedza o tym może przydać się. Nade wszystko praktyka. Czerpiemy przy tym z doświadczeń w kształceniu na uczelniach projektowych w Polsce. Spotkania koordynować będzie Elizabet Khmellier – projektantka, absolwentka School of Form – razem z zaproszonymi gośćmi. Formularz zgłoszeniowy znajdziesz tutaj.

 

Informacje praktyczne i zapisy

Projektujemy w kameralnych grupach do 8 osób. Można dołączyć do nas przez cały czas, jeśli tylko są miejsca. Najlepiej kontaktować się z nami w tej sprawie mailowo (kasztelaniaostrowska@gmail.com), wpisując w tytule „Młoda Barwiarnia”.

Wsparcie dla grupy

Realizujemy karnety na 6 spotkań o wartości 210 zł. Z tych środków możemy zapewnić jako organizacja społeczna samodzielność i ciągłość realizacji spotkań na wysokim poziomie (środki na materiały do twórczości oraz wsparcie w utrzymaniu Centrum Edukacji Regionalnej). W przypadku rodzeństwa drugi i kolejny uczestnik zajęć Młodej Barwiarnii otrzymuje 20% zniżki od wartości karnetu. Zniżki dotyczą także członków wspierających i zwyczajnych Stowarzyszenia.

 

Do zobaczenia na pierwszych spotkaniach!

Wiktoria z gronem koordynatorów

Dodaj komentarz