Krajobraz morenowy | LEDNOGÓRA | spacer biologiczny na terenach polodowcowych

Krajobraz morenowy | LEDNOGÓRA | spacer biologiczny na terenach polodowcowych

Majowa wyprawa prowadzić będzie przez malownicze tereny polodowcowe koło Lednogóry i Imielna. Po ostatnim zlodowaceniu ostały się tutaj najwyższe wzniesienia w całym regionie Kasztelanii Ostrowskiej. To właśnie tutaj swoje początki ma rzeka Główna. Terenowe zajęcia prowadzone będą przez doświadczonych przyrodników, znających zasoby roślinne, grzybowe i siedliskowe w naszym regionie. Ponownie skupimy się na gatunkach-symbolach, czyli najciekawszych, najdziwniejszych i zarazem wyróżniających nasz obszar. Planowana trasa obejmować będzie ok. 5 km w różnych odcinkach. 

Przewodnikami będą Natalia Jędrzejczak, Barbara Kudławiec, Piotr Fonfara i Maciej Jędrzejczak. O godz. 16:00 zbiórka na stacji kolejowej Lednogóra, powrót ok. 18:30 do tego samego miejsca. Prosimy zabrać wygodne obuwie, odzież dostosowaną do zmiennych warunków w terenie oraz prowiant. Informacje w sprawie wyjazdu można uzyskać też u koordynatorów pod nr 519 731 344 i mailowo na adres kasztelaniaostrowska@gmail.com.

Na tę wyprawę nie prowadzimy zapisów – wystarczy dotrzeć na miejsce zbiórki. Wyjazd kierujemy dla dzieci i dorosłych. Jest on bezpłatny dla uczestników – działanie dofinansowane z środków statutowych stowarzyszenia

murawy ciepłolubne w Lednogórze

Skąd pomysł? Kiedy kolejne wyprawy?

Zapraszamy na wyprawy terenowe z przyrodnikami, badającymi Kasztelanię Ostrowską. To świetna okazja do poznawania walorów przyrodniczych i krajobrazowych tej części krainy wielkopolskiej, uważnego poznawania ciekawych gatunków i ekosystemów oraz wyjścia w doborowym towarzystwie miłośników natury. Kolejne terminy to:

  • 17 czerwca 2023 Pobiedziska, Dziekanowice, Miradz, godz. 9:00 „Jezierza i krystaliczne jeziora – przyrodnicze symbole regionu koło Pobiedzisk i na pograniczu Kujaw”, wyjazd autokarowy, zapisy od 27 maja

Dodaj komentarz