Krajobraz morenowy | KOCIAŁKOWA GÓRKA | spacer biologiczny wśród lasów

Krajobraz morenowy | KOCIAŁKOWA GÓRKA | spacer biologiczny wśród lasów

Druga w tym roku wycieczka z przyrodnikami w Kasztelanii Ostrowskiej odbędzie się w malowniczej części południowej regionu. Zapraszamy tym razem na ścieżki i bezdroża leśne oplatające ciąg moren czołowych, które tworzą urozmaicony krajobraz dolin, pagórków, zabagnienień i świetlistych polan. Przyjrzymy się rzadkim siedliskom przyrodniczym i gatunkom chronionym, w tym zastanowimy się o przyszłości ochrony dzikiej przyrody w naszym regionie. Jak zwykle gwarantujemy profesjonalną wiedzę biologiczną przekazaną z pierwszej ręki, czas spędzony w inspirującym gronie oraz spotkania z osobliwą przyrodą i dzikimi miejscami. Dla nas to też okazja do spotkania z miłośnikami przyrody – po pierwszej wycieczce w Pobiedziskach jesteśmy zaszczyceni tak licznym udziałem i okazją do podnoszenia wiedzy w tak wyśmienitym towarzystwie.

Zbiórka 25 marca 2023 w Kociałkowej Górce o godz. 12:00 przy świetlicy wiejskiej. Tutaj dostępna jest lokalizacja w Google Maps. Trasa obejmować będzie około 3 km, z czego część po terenach leśnych. Prosimy zabrać dobre buty. Na nasze wyprawy zapraszamy dorosłych i rodziny – dzieci też dadzą sobie radę z opiekunami. Nie wymagamy zapisów.

Honorowy patronat nad naszą wyprawą objęła Sołtys Kociałkowej Górki Wiesława Lisiak – bardzo dziękujemy za wieloletnie współdziałanie.

Do zobaczenia z miłośnikami poznawania regionu i natury!
Przyrodnicy regionu Kasztelanii Ostrowskiej

Skąd pomysł? Kiedy kolejne wyprawy?

Zapraszamy na wyprawy terenowe z przyrodnikami, badającymi Kasztelanię Ostrowską. Mają one formę otwartych (bez zapisów) rajdów pieszych po różnych zakątkach regionu. To świetna okazja do poznawania walorów przyrodniczych i krajobrazowych tej części krainy wielkopolskiej, uważnego poznawania ciekawych gatunków i ekosystemów oraz wyjścia w doborowym towarzystwie miłośników natury. Kolejne terminy to:

  • 15 kwietnia 2023 Pobiedziska, godz. 12:00 „Przyroda Pobiedzisk cz. 2”
  • 27 maja 2023 Lednogóra, godz. 16:00 „Krajobraz morenowy koło Lednogóry”

Inicjatywy te realizujemy z środków własnych z środków statutowych i dzięki naszym darczyńcom. Dziękujemy pani Małgosi Halber za wspólne plany i dopingowanie do przygotowania wycieczek przyrodniczych po Pobiedziskach i okolicy.

Dodaj komentarz