„Grzybowe peregrynacje” wycieczka przyrodnicza w Pobiedziskach 21 listopada

„Grzybowe peregrynacje” wycieczka przyrodnicza w Pobiedziskach 21 listopada

Czasami słyszymy, że jesienna aura nie sprzyja spacerom i doglądaniu przyrody, która powoli usypia, a tętniący życiem krajobraz stopniowo ustępuje miejsca surowym widokom gołych drzew i opuszczonych przestrzeni. Nic bardziej mylnego! Jesień to doskonały czas nie tylko na wzmacnianie odporności, ale także na wspólne odkrywanie tajemnic, jakie skrywa przyroda naszego regionu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Grzybowe Peregrynacje – to nasza wspólna podróż w poszukiwaniu grzybów i biologiczna gawęda o ich niesamowitym życiu. Ten jesienny spacer odbędzie się przy pełnej pasji opowieści o gatunkach, które uda nam się zobaczyć oraz o miejscach, w których warto szukać grzybów – tych bardziej i mniej znanych. Przewodnik wyprawy – Mikołaj Charchuta poprowadzi uczestników dookoła jeziora Biezdruchowo, przybliżając grzybowe sagi i losy poszczególnych gatunków od rozwoju pojedynczych komórek, aż do stworzenia grzybni i rozmnażania.

Niezwykle ważne jest zachowanie ostrożności oraz troska o życie toczące się w lasach i na łąkach – niektóre gatunki grzybów, podobnie jak roślin oraz zwierząt, otoczone są ochroną i nie powinny być naruszane. Takie uznanie całego królestwa istot żywych jest nie tylko interesujące, ale także istotne dla każdego miłośnika przyrody, a dalej, wszystkich członków naszej wspólnoty. Uznaje się bowiem grzyby za organizmy nie mniej ważne niż rośliny i zwierzęta.

W wycieczce towarzyszyć nam będzie, przynajmniej przez chwilę, wiele innych stworzeń, które obok szerokiej wiedzy Mikołaja, z pewnością umilą nam czas.

Wycieczka odbędzie się 21.11.2021, a trasa prowadzić będzie dookoła jeziora Biezdruchowo. Zbiórka zaplanowana jest na godzinę 10:00 przy pomoście na plaży. Zachęcamy do wspólnej wyprawy tych małych oraz dużych i doświadczonych poszukiwaczy grzybów na niesamowitą przygodę.

Dodaj komentarz