Graficzne warsztaty obserwacyjne | KOCIAŁKOWA GÓRKA | KOCANOWO | Pracownia Rysunku, Malarstwa, Grafiki

Graficzne warsztaty obserwacyjne | KOCIAŁKOWA GÓRKA | KOCANOWO | Pracownia Rysunku, Malarstwa, Grafiki

W tym roku Barwiarnia zaprasza na kolejną odsłonę graficznych warsztatów ilustratorskich. Odwiedzimy dwie malownicze miejscowości w naszym regionie, w których występują cenne przyrodniczo ostoje. Zapraszamy 9 sierpnia wraz z sołtys Wiesławą Lisiak do Kociałkowej Górki na 16:00 a z sołtysem Tomkiem Czajką do Kocanowa na 18:00.

Rozpoczniemy od krótkiej wycieczki w miejscowościach, aby poznać ciekawe obiekty – one będą inspiracjami. Skupimy się na unikatowym dla naszych miejscowości obiekcie, który będzie główną inspiracją. Zbierzemy w terenie materiał do tworzenia ilustracji. Przygotujemy je tuszem i ołówkiem na papierze. Poznamy wskazówki jak przygotować ilustracje przyrodnicze. Prace młodych uczestników staną się częścią tablic, które staną w tych dwóch miejscowościach.  To dzieło jest częścią większego regionalnego projektu, w którym zespołowo możemy wziąć udział. To też okazja, aby młodzi mieszkańcy opowiadali o swojej okolicy.

Warsztaty nie wymagają zapisów. Zbiórka przy świetlicach – stamtąd pójdziemy w teren na 30-40 minut. Warsztaty kierujemy dla uczestników od 7 lat. W przypadku młodszych uczestników to opiekunowie wiedzą najlepiej, czy ich dzieci odnajdą się na warsztatach tego typu – każdy jest mile widziany. 

O organizatorach

Pracownia Rysunku, Grafiki, Malarstwa zajmuje się projektowaniem i realizacją projektów graficznych inspirowanych symbolami regionu Kasztelanii Ostrowskiej. W sierpniu rozpoczynamy nabory do stałej naszej grupy wśród dorosłych i młodzieży powyżej 13 lat. W Pracowni RMG łączymy indywidualne style jej członków z radością pracy grupowej – wyznaczamy aktualny projekt, na którym pracujemy przez kolejne spotkania. Już teraz zapraszamy do kontaktu z nami, jeśli chcesz dołączyć lub dowiedzieć się więcej o działaniu Pracowni RMG mailowo na adres barwiarnia.kasztelaniaostrowska@gmail.com, telefonicznie 519 731 344 lub przez formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj.

Powyższy warsztat składa się z dwóch części. Ilustracje tworzyć będziemy z Barbarą Gajdzińską, koordynatorką Pracowni rysunku, Malarstwa, Grafiki. Spotkanie z przyrodnikiem rozwija obserwacje i daje czujność w dostrzeganiu szczegółów. O grzybach, unikatowych gatunkach i martwym drewnie opowie Barbara Kudławiec, zaś o osobliwych roślinach i niesamowitych siedliskach przyrodniczych Maciej Jędrzejczak.

Inicjatywy te realizowane są z dotacji Urzędu Miasta i Gminy Pobiedziska oraz z środków Pracowni Rysunku, Malarstwa, Grafiki grupy Barwiarnia (Stowarzyszenie Kasztelania Ostrowska).

Dodaj komentarz