Barwiarnia – zapraszamy do dołączenia w nowym półroczu

Barwiarnia – zapraszamy do dołączenia w nowym półroczu

 

Po feriach rozpoczynamy drugi semestr w grupie Barwiarni. Jak dołączyć? Jakie podgrupy będą spotykały się w tym roku? Jak znaleźć więcej informacji? Poniżej odpowiedzi.

Gdzie i kiedy uzyskać informacje o działaniach Barwiarni?

Spotkanie informacyjne odbędzie się online 4 lutego o 17:00. Udział w nim nie jest obowiązkowy, ale pomaga znaleźć odpowiedzi na wiele pytań i poznać nas oraz plany. Można kontaktować się z nami cały czas indywidualnie podczas bezpośrednich rozmów, telefonicznie 519 731 344 lub mailowo kasztelaniaostrowska@gmail.com.

Jak wygląda uczestnictwo w Barwiarni i jakie podgrupy działają w tym semestrze?

Nasze podgrupy dla młodszych osób działają w ramach regularnych spotkań co tydzień lub co dwa tygodnie, zaś pracownie dla dorosłych spotykają się zgodnie z ustalonym przez siebie harmonogramem projektowym (działamy w ramach projektów grupowych w pracowni). Wystarczy zapisać się do nich podczas pierwszego spotkania, na które dotrzesz, oraz w przypadku młodszych grup opłacić karnety, dzięki którym zapewniamy materiały edukacyjne, rozwój zaplecza stowarzyszenia oraz ciągłość działań edukacyjnych i badawczych. W tym roku działają podgrupy:

1. PRACOWNIE DLA DOROSŁYCH – spotkania zgodnie z przyjęta przez uczestników pracowni częstotliwością potrzebną do realizacji projektu. Działają w tym półroczu Pracownia Ceramiki, Pracownia Tkanin i Splotów, Pracownia Rysunku, Malarstwa, Grafiki. Zazwyczaj co tydzień lub co dwa tygodnie. Dla osób powyżej 13 lat.

2. MŁODA BARWIARNIA – regularne spotkania z tematami wszystkich naszych pracowni (P. Ceramiki, P. Tkanin i Splotów, P. Rysunku, Malarstwa, Grafiki) dla uczestników w wieku 6-13 lat. Wtorki 16:30 Centrum Edukacji Regionalnej w Pobiedziskach. Karnet na 8 zajęć to 280 zł od osoby i zniżka 20% dla drugiej i kolejnej z rodzeństwa.

3. WOLNA SZKOŁA DESIGNU – szkoła projektowa w Centrum Edukacji Regionalnej w Pobiedziskach. Wtorki 13:00-16:00, soboty 12:30-15:30. Miesięczny udział to 240 zł od osoby. Dla uczestników w wieku 7-19 lat

Kiedy i gdzie można zapisać się do podgrup?

Zapisy do naszych stałych podgrup oraz informacje o wolnych miejscach prowadzimy przez cały rok. Zapraszamy do kontaktu bezpośredniego, telefonu 519 731 344 lub mailowo: kasztelaniaostrowska@gmail.com. Już teraz nowe, zainteresowane osoby oraz dotychczasowych uczestników zachęcamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowe na ten semestr w linku TUTAJ.

Kim jesteśmy i jak działamy?

Jesteśmy stowarzyszeniem – organizacją pozarządową – funkcjonującym od 7 lat w regionie Kasztelanii Ostrowskiej. Nie jesteśmy firmą. Działamy w oparciu o doświadczenia i pomysły naszych członków zaangażowanych w inicjatywy edukacyjne, badawcze i promujące dziedzictwo przyrodniczo-kulturowe obszaru Kasztelanii Ostrowskiej. W przypadku Młodych Przyrodników zajęcia z dziedzin nauk ścisłych prowadzą osoby z wykształceniem kierunkowym wyższym, dyplomowani badacze i praktycy, doświadczeni animatorzy (autorzy publikacji, osoby afiliowane przy ośrodkach badawczych). Zajęcia w tematyce nauk społecznych prowadzą osoby z wykształceniem kierunkowym, doświadczeni rzemieślnicy lub urzędnicy. W przypadku tematów interdyscyplinarnych prowadzić zajęcia mogą także społecznicy, artyści, rzemieślnicy, animatorzy, pasjonaci.

Funkcjonujemy jako pozarządowa instytucja samoutrzymująca się w oparciu o pracę wolontaryjną swoich członków, składki członkowskie, darowizny, dofinansowania zewnętrzne oraz działania odpłatne i karnety. Dzięki takiej formie funkcjonowania możemy od kilku lat utrzymywać ciągłość inicjatyw, rozwijać grupy oraz prowadzić działania przynoszące pożytek społeczny, jak badania przyrody i kultury, ochrona przyrody i krajobrazu czy zachowanie tradycyjnych rzemiosł i tradycji regionalnych. Zachęcamy do wspierania inicjatyw stowarzyszenia na różne sposoby, a zainteresowane współdziałaniem osoby zapraszamy do dołączenia do naszego zespołu oraz do wolontariatu w naszym stowarzyszeniu.

W razie pytań lub podzielenia się przemyśleniami skontaktuj się z nami mailowo (kasztelaniaostrowska@gmail.com) lub telefonicznie tel. 519 731 344. Odwiedź też nas na Facebooku.
————————————————–
Stowarzyszenie Promocji Dziedzictwa „Kasztelania Ostrowska”
KRS 0000538400   NIP 7792427509
adres korespondencyjny – Lednogóra 15 (62-261 Lednogóra)
Centrum Edukacji Regionalnej w Lednogórze, 62-261 Lednogóra, Lednogóra 15
Centrum Edukacji Regionalnej w Pobiedziskach, 62-010 Pobiedziska, ul. K. Odnowiciela 12
519 731 322 – tel. biuro w Lednogórze
519 731 344 – tel. mobilny
www.facebook.com/kasztelaniaostrowska
www.facebook.com/cer.kasztelaniaostrowska.lednogora

Dodaj komentarz