Barwiarnia zaprasza – „Zrób sobie miskę” warsztaty Pracowni Ceramiki w Biskupicach

Barwiarnia zaprasza – „Zrób sobie miskę” warsztaty Pracowni Ceramiki w Biskupicach

Zapraszamy na kolejne edycję warsztatów z cyklu spotkań Pracowni Ceramiki. Odwiedziliśmy już Promienko, Lednogórę i Pobiedziska, a teraz zapraszamy do Biskupic. Podczas warsztatów poznamy podstawowe formy pracy z gliną, stworzymy własna miskę, bazując na tradycyjnym dla tego regionu wzornictwie.

Prace uczestników zostaną wypieczone w piecu, który mieści się w naszej pracowni w CER Pobiedziska. Spotykamy się w sobotę 15 października o godzinie 10.00 w sali przedszkola Krasnal w Biskupicach. Zajęcia są bezpłatne, obowiązują zapisy. Spotkania jesienne są możliwe w takim zakresie dzięki dofinansowaniu z środków Działaj Lokalnie i Lokalnej Grupy Działania „Trakt Piastów”.

 

ZGŁOŚ SIĘ NA TE WARSZTATY PRZEZ FORMULARZ INTERNETOWY <<<

 

Pracowni Ceramiki – o organizatorze

Jesteśmy otwarci na nowe osoby – każdy może przecież spróbować swoich sił w pracy artystycznej i projektowaniu, a my obiecujemy wsparcie. Taki był też zamysł nadchodzących warsztatów w kilku miejscowościach, przez które chcemy dotrzeć do osób, które jeszcze nas nie znają lub czekały na okazję spotkania z nami.

Pracownia Ceramiki rozpoczęła swoje działania w 2019 roku w Lednogórze, a po przerwie pandemicznej także w Pobiedziskach. Jest jedyną obecnie pracownią tworzoną przez twórców amatorów i projektantów, która w regionie Kasztelanii Ostrowskiej obejmuje kolektywne prace artystyczne i design. W swoich celach wieloletnich Pracownia Ceramiki obejmuje rozwój zaplecza twórczego (wspólnie kształtowanej przestrzeni pracowni, organizowaniu sprzętów i materiałów twórczych) oraz zakłada wartość w działaniu grupowym – Pracownia łączy osoby z różnych miejscowości, o różnym doświadczeniu i umiejętnościach, nastawionych na wartość wspólnego planowania prac i wspierania się w ramach regularnej grupy. Nastawieni jesteśmy na wspólną drogę wspierania się przy równoczesnym rozwoju indywidualnych stylów pracy i preferowanych technik.

Dodaj komentarz