Barwiarnia zaprasza – „Graficzne warsztaty obserwacyjne” z Pracownią Rysunku, Malarstwa, Grafiki w Kociałkowej Górce i Kołacie

Barwiarnia zaprasza – „Graficzne warsztaty obserwacyjne” z Pracownią Rysunku, Malarstwa, Grafiki w Kociałkowej Górce i Kołacie

W przerwie przed nowym rokiem zapraszamy na ostatnie w tym roku otwarte warsztaty Barwiarni. Zapraszamy 30 grudnia do dwóch malowniczych miejscowości w naszym regionie wraz z sołtys Wiesławą Lisiak do Kociałkowej Górki na 12:00 i z sołtys Moniką Glińską do Kołaty na 15:00.

Rozpoczniemy od krótkiej wycieczki w miejscowościach, aby poznać ciekawe obiekty – one będą inspiracjami. Następnie uczestnicy przygotują grafiki tuszem. To nie koniec – prace młodych autorów będą ilustracjami do tablic, które staną w tych dwóch miejscowościach. Kontynuujemy tę formę warsztatów, bo dają one radość z tworzeni i finałowe wspólne dzieło wielu autorów. To też okazja, aby młodzi mieszkańcy opowiadali o swojej okolicy.

Warsztaty nie wymagają zapisów. Zbiórka przy świetlicach – stamtąd pójdziemy w teren na 30-40 minut. Warsztaty kierujemy dla uczestników od 7 lat. W przypadku młodszych uczestników to opiekunowie wiedzą najlepiej, czy ich dzieci odnajdą się na warsztatach tego typu – każdy jest mile widziany. 

Inicjatywy te realizowane są z dotacji Samorządu Województwa Wielkopolskiego pn. „Kasztelania Ostrowska – w poszukiwaniu tożsamości” oraz z środków Pracowni Rysunku, Malarstwa, Grafiki grupy Barwiarnia (Stowarzyszenie Kasztelania Ostrowska).

Dodaj komentarz