Fundacja Inspekt

Fundacja prowadzi działalność ekspercko-badawczą z zakresu doradztwa środowiskowego, usługi zielarsko-ogrodnicze, turystyczne oraz zajmuje się organizacją szkoleń i wydarzeń. Prowadzi także działalność na rzecz edukacji popularnonaukowej i artystycznej. Promuje alternatywną turystykę krajoznawczą (połączenie rozrywki z kształceniem np. wycieczki profilowane z biologiem jako przewodnikiem). Artyści, biolodzy i społecznicy, kochający ambitne cele, złączają siły. Niczym w inspekcie wzrastają i dojrzewają prace rozwojowe w zakresie sztuki, dziedzictwa kulturowo-historycznego i przyrodniczego, biologii i niestandardowych form turystyki. Fundacja rozwija się w działaniach specjalistycznych związanych z badaniami, współpracą z artystami, ochroną dziedzictwa oraz zajęciami popularnonaukowymi i artystycznymi w całej Polsce.

Połączyły nas rośliny. Są one dla nas inspiracją do badań naukowych, projektowania, edukacji i poszukiwania ziół. W naszym zespole stawiamy specjalistyczne do poznawania od początku w fundacji działają biolodzy, projektanci, rzemieślnicy i doświadczeni edukatorzy.

Roślinne tematy poruszamy w całej Polsce. Jesteśmy przy tym szczególnie związani ze społecznością regionu Kasztelanii Ostrowskiej, gdzie rozpoczęła się społeczna nasza działalność społeczna. Nadal aktywnie prowadzimy tam inicjatywy roślinne.

Powołaliśmy oddolnie funkcjonującą i finansowaną instytucję edukacyjno- badawczą – Centrum Edukacji Regionalnej. Mamy obecnie dwie lokalizacje w Lednogórze oraz Pobiedziskach. Działania terenowe prowadzimy w zarządzanym przez nas cennym przyrodniczo obszarze «Goździkowa Ostoja» w Imielenku.

KONTAKT

kontakt@inspekt.org
+48 519 731 322/344