Barwiarnia

o nas

Jesteśmy grupą zrzeszającą twórców z naszego regionu. Działamy razem od 2016 roku, ubogacając ofertę kulturalną dla mieszkańców. Wśród nas znajdują się amatorzy jak również profesjonaliści. Wspólnie tworzymy, wymieniamy się doświadczeniem oraz poszerzamy horyzonty. Większość naszych prac inspirowana jest roślinnością, architekturą, historią oraz kulturą naszej okolicy. Wspólnie wyjeżdżamy na wystawy, bierzemy udział w prelekcjach oraz tworzymy projekty. Szczególnie cenimy sobie wspólnie spędzone, artystycznie owocne wieczory.

Elizabet Khmellier – koordynator grupy, tel. 519 731 344
e-mail kasztelaniaostrowska@gmail.com – w temacie warto wpisać „Barwiarnia” 

Wiktoria Jędrzejczak – promocja, media, tel. 519 731 344
e-mail kasztelaniaostrowska@gmail.com – w temacie warto wpisać „Barwiarnia”

Agnieszka Bartz

Inka Cybowska

Maciej Jędrzejczak

Beata Kostrzewska

 1. Zależy nam na stworzeniu zróżnicowanej, atrakcyjnej oferty kulturalnej dla mieszkańców.
 2. Integrujemy twórców z regionu, angażując ich we wspólne działania.
 3. Szukamy osób zdolnych artystycznie i wspieramy ich rozwój.
 4. Pracujemy nad działalnością regionalnego centrum dostępu do kultury wysokiej.

Spotykamy się w ramach czterech pracowni, w których praktykujemy różne dziedziny sztuki:

 • Pracownia Rysunku, Grafiki, Malarstwa – projektowanie i realizacja projektów graficznych inspirowanych symbolami regionu 
 • Pracownia Ceramiki – projektowanie, lepienie oraz glazurowanie wyrobów glinianych
 • Pracownia Tkanin i Splotów – zgłębianie metod naturalnego barwienia oraz łączenie starych technik krawieckich razem z nową technologią

Pracownie prowadzą również działania kierowane dla dzieci. Odbywa się one w formie zajęć Młodej Barwiarni, gdzie najmłodsi zgłębiają swoją wiedzę z zakresu wszystkich wyżej wymienionych zajęć.

„Barwiarnia” to grupa dla:

 • twórców z naszego regionu,
 • osób chcących udoskonalić swój warsztat,
 • początkujących artystów,
 • pasjonatów sztuki,
 • osób otwartych na wzajemną wymianę doświadczenia, 
 • pragnących zmieniać otaczający ich świat za pomocą wyrazu artystycznego.

Zapraszamy do działania z nami osoby, którym bliska jest idea wspólnego, twórczego działania. Można dołączyć do naszej stałej grupy przez cały rok. W sprawie szczegółów prosimy o kontakt telefoniczny  519 731 344.

 • Uczestnictwo w grupie „Barwiarnia” jest bezpłatne.
 • Wystarczy złożyć podpisaną deklarację uczestnika grupy
 • Najlepszymi kanałami komunikacji dla osób chętnych jest:
  a) dołączenie przy okazji organizowanych przez nas otwartych spotkań pracowni
  b) poczta elektroniczna kasztelaniaostrowska@gmail.com
  c) osobiście w Centrum Edukacji Regionalnej w Lednogórze (Lednogóra 15, pomieszczenia na parterze dworca, wejście od torów)
  d) telefonicznie pod numerem 519 731 344.

Część naszych inicjatyw ma charakter zamknięty właśnie dla stałych uczestników. Serdecznie zapraszamy do współdziałania w naszej twórczej grupie.

Działania Młodej Barwiani to cykliczne zajęcia artystyczne dla uczestników w wieku 6-13 lat. Spotkania obejmują działania przy naszych różnych pracowniach, dzięki czemu pokrywają odmienne pola twórczości. Ważny jest dla nas rozwój umiejętności oraz realizacja projektów długofalowych, rozłożonych na kilka spotkań.

Zapisy mailowo na adres kasztelaniaostrowska@gmail.com w tytule wpisując „Młoda Barwiarnia”

Centrum Edukacji Regionalnej w Pobiedziskach:

 • czwartek 17:00-18:30

Pracownia Rysunku, Malarstwa, Grafiki

Pracujemy nad serią zakładek oraz magnesów z symbolami regionu.
Efekty niebawem!

                   Pracownia                   Ceramiki

Już tutaj niedługo powstaną pierwsze projekty zastawy regionalnej.
Nie możemy się doczekać!

Pracownia Tkanin i Splotów

Zdobywamy wiedzę z zakresu dawnych metod krawieckich, by połączyć tradycje słowiańskie oraz nowoczesne technologie w stworzeniu wyjątkowych strojów!

Jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju propozycje współpracy z osobami oraz podmiotami. Dotychczas realizowaliśmy różnego rodzaju projekty artystyczne oraz liczne warsztaty z mieszkańcami regionu, szkołami oraz samorządami. 

 • jeśli interesuje cię uczestniczenie w organizowanych przez nas zajęciach oraz otwartych spotkaniach pracowni zaglądaj regularnie do zakładki  „Wydarzenia” na naszej stronie internetowej lub w aktualnościach grupy Barwiarnia,
 • jeśli chcesz uczestniczyć w dodatkowych spotkaniach dla stałych uczestników grupy dołącz do nas – zajrzyj powyżej w „Uczestnictwo w grupie”,
 • jeśli chcesz razem z nami koordynować działania artystyczne i brać udział w spotkaniach roboczych, to możesz dołączyć do grona liderów Barwiarni – zapraszamy do naszej grupy, napisz lub zadzwoń do nas w tej sprawie,
 • możesz zaprosić nas do swojej miejscowości lub instytucji, aby prowadzić warsztaty lub stworzyć z nami swój wymarzony projekt,
 • możesz zgłosić się do nas jako prowadzący warsztaty doszkalające, prelekcje lub wycieczki lub zaprosić nas do siebie,
 • możesz realizować u nas wolontariat i praktyki studenckie lub zawodowe – kilka osób już tego miało okazję spróbować
 • możesz wesprzeć nas rzeczowo (materiały biurowe, plastyczne, możliwość drukowania materiałów) lub finansowo – dzięki takiemu wsparciu możemy wspierać rozwijających się artystów w regionie, tworzyć bezpieczną oraz kreatywną przestrzeń oraz przybliżać mieszkańcom dostęp do sztuki.

Preferujemy osobiste spotkania, na które najlepiej umówić się wcześniej z nami telefonicznie. Spotkacie nas w Centrum Edukacji Regionalnej w Lednogórze i Pobiedziskach. Można też do nas napisać na naszym profilu na Facebooku „Barwiania”.

Artykuły