Zarodnikowe fantazje w glinie – Akademia Młodych Przyrodników 2023.11.17-18

Zarodnikowe fantazje w glinie – Akademia Młodych Przyrodników 2023.11.17-18

Przygotowane prace trawiły do Pracowni Ceramiki Barwiarni, a stamtąd do nas – rozpoczęliśmy malowanie naszych modeli organizmów zarodnikowych. Naszymi prowadzącymi ponownie były Barbara i Daria z Pracowni Ceramiki, lecz tym razem nasze grupy w Lednogórze zmierzyły się także z wyzwaniem wykonania własnych, fantazyjnych prac inspirowanych organizmami zarodnikowymi – i wyszło im to perfekcyjnie!

Tegoroczny projekt w naszej Akademii płynie dalej przez tajemnice życia różnych organizmów zarodnikowych. Dotarliśmy do zajęć, które otworzyły nas na baczne dostrzeganie szczegółów i modelarskie odwzorowanie różnych grup organizmów. Koloru dostały skoczkowce, grzyby mikoryzowe, porybliny i pozostali przedstawiciele różnych grup taksonomicznych. Teraz te wypieczone i barwione modele będą z nami przez cały rok jako dobra powtórka całego procesu ewolucji. Niektóre z nich wyszły poważne, inne zabawne i inne bardzo szczegółowe. Na spotkaniach mieszały się opary nauki i sztuki. I o to chodzi! Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem dokładności i ciekawości, która wszystkim towarzyszy. To dlatego warto rozwijać nasze zajęcia i bez obaw płynąć na głębokie wody. Świetnie jest razem spotykać się!

17-18 listopada w Akademii Młodych Przyrodników poprowadziły Barbara Gajdzińska i Daria Szuleta z Pracowni Ceramiki grupy Barwiarnia

Dodaj komentarz