Wyprawy Młodych Przyrodników – ruszaj z nami do Wielkopolskiego Parku Narodowego 20 stycznia

Wyprawy Młodych Przyrodników – ruszaj z nami do Wielkopolskiego Parku Narodowego 20 stycznia

Ruszamy z wyprawami! Przy okazji ferii szykujemy nową formułę otwartą dla wszystkich, którzy lubią wycieczki, wędrowanie, przygody w lasach i na bagnach. Wyjazdy z naszymi biologami będziemy realizować cyklicznie. Naszym pierwszym celem będą lasy dębowe, formy polodowcowe i ślady zwierząt w Wielkopolskim Parku Narodowym.

Zapraszamy na rodzinny wyjazd osoby od 7 lat także w formule z opiekunami – podczas naszych wyjazdów chcemy dać możliwość spędzenia tego czasu wspólnie, a przy okazji zobaczenia ciekawostek ze świata przyrody w różnych zakątkach Polski. Nasza wyprawa daje szansę odwiedzić mało znane miejsca w różnych ostojach przyrody, które odkrywali nasi przewodnicy podczas swoich badań terenowych. Podczas wyprawy zobaczymy formy polodowcowe i poznamy ich pochodzenie, zaobserwujemy siedliska typowe dla takiego krajobrazu na przykładzie Wielkopolskiego Parku Narodowego i wyjaśnimy sobie skąd bierze się ich zmienność, nauczymy się rozpoznawać i nazywać napotkane w okresie zimy gatunki, przyjrzymy się dębom i ich mieszkańcom – roślinom zarodnikowym, grzybom i porostom, a na dodatek poznamy metody i sprzęty badawcze używane w pracy biologów.

Kilka informacji organizacyjnych.

Cena od osoby:

  • nasza wyprawa jest wyjątkowa nie tylko dlatego, że organizowana jest przez biologów, badaczy przyrody i popularyzatorów nauki, ale też dlatego że jest akcją charytatywną. Cały dochód podczas tej wyprawy przekazujemy na doposażenie Centrum Edukacji Regionalnej w Lednogórze i Pobiedziskach (mikroskopy i sprzęt do pracowni twórczych). Zbieramy więc 120 zł od osoby, w czym zawarty jest przejazd i obiad.

W razie pytań lub podzielenia się przemyśleniami skontaktuj się z nami mailowo (kasztelaniaostrowska@gmail.com) lub telefonicznie tel. 519 731 344. Odwiedź też nas na Facebooku.
Wyprawę Młodych Przyrodników koordynuje botanik Maciej Jędrzejczak. Współpracujemy nad wyprawami z najbardziej roślinną fundacją w Polsce – z fundacją Inspekt.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Dodaj komentarz