Planujemy otwarcie szkoły demokratycznej – ankieta zgłoszeniowa dla zainteresowanych

Planujemy otwarcie szkoły demokratycznej – ankieta zgłoszeniowa dla zainteresowanych

Ten pomysł chodził za nami już wcześniej, a teraz pora go sfinalizować. Nasze kilkuletnie doświadczenie edukacyjne i rozmowy z rodzicami oraz uczestnikami Akademii Młodych Przyrodników skłoniło nas do przygotowań otwarcia szkoły demokratycznej. Taka szkoła staje się formą edukacji opartej na małych grupach (do 8 osób), kształceniu alternatywnym, doświadczaniu (eksperymenty, zajęcia w terenie, wyjazdy), realizacji programu nauczania w blokach zajęciowych.

Planujemy profil tematyczny, obejmujący rozszerzenie przedmiotów dla kierunku biologiczno-chemicznego oraz kierunku projektowego (design) – co do szczegółów, to w kolejnym etapie dla zainteresowanych.

Zajęcia miałyby odbywać się w Lednogórze i Pobiedziskach (między Poznaniem i Gnieznem) – co do szczegółów, to także w kolejnym etapie dla zainteresowanych.

Myślimy o grupach wiekowych od 7 lat do 19 (przygotowanie do matur rozszerzonych i uczelni wyższych, w tym projektowych.)

Jeśli chcesz otrzymać kolejne informacje o tym pomyśle oraz pomóc w powstaniu szkoły demokratycznej, to wypełnij tę krótką, wstępną ankietę. Dalej będziemy informować wszystkie zainteresowane osoby.

Na zgłoszenia ankietowe czekamy do 8 maja. Z zainteresowanymi osobami spotkamy się zdalnie na spotkaniu 10 maja o godz. 19:30 – chętni otrzymają link do spotkania na platformie Google Meet.

Czekamy na Wasze zgłoszenia!

Dodaj komentarz