Młodzi Przyrodnicy – zapraszamy do dołączenia w nowym semestrze

Młodzi Przyrodnicy – zapraszamy do dołączenia w nowym semestrze

Po feriach rozpoczynamy drugi semestr w grupie Młodzi Przyrodnicy. Jak dołączyć? Jakie podgrupy będą spotykały się w tym roku? Jak znaleźć więcej informacji? Poniżej odpowiedzi.

Gdzie i kiedy uzyskać informacje o działaniach Młodych Przyrodników? Spotkanie informacyjne odbędzie się online 3 lutego o 17:00  – wystarczy dołączyć TUTAJ. Udział w nim nie jest obowiązkowy, ale pomaga znaleźć odpowiedzi na wiele pytań i poznać nas oraz plany. Można kontaktować się z nami cały czas indywidualnie podczas bezpośrednich rozmów, telefonicznie 519 731 344 lub mailowo kasztelaniaostrowska@gmail.com.

Jak wygląda uczestnictwo w Młodych Przyrodnikach i jakie podgrupy działają w tym semestrze?
Wszystkie nasze poniższe podgrupy działają w ramach regularnych spotkań co tydzień lub co dwa tygodnie. Wystarczy zapisać się do nich podczas pierwszego spotkania, na które dotrzesz, oraz opłacić karnety, dzięki którym zapewniamy materiały edukacyjne, rozwój zaplecza stowarzyszenia oraz ciągłość działań edukacyjnych i badawczych. W tym roku działają podgrupy:

  1.  AKADEMIA MŁODYCH PRZYRODNIKÓW – spotkania cotygodniowe w piątki o 18:30 i soboty o 9:30 w Centrum Edukacji Regionalnej w Lednogórze. Dla grup 7-19 lat. Karnet na 8 zajęć to 280 zł od osoby i zniżka 20% dla drugiej i kolejnej z rodzeństwa.
  2. AKADEMIA BARDZO MŁODYCH PRZYRODNIKÓW – regularne spotkania z zabawami i badaniem otoczenia: 1,5 – 6 lat. Środy co dwa tygodnie młodsi 14:00, starsi 16:00. Centrum Edukacji Regionalnej w Pobiedziskach. Karnet na 8 zajęć to 280 zł od osoby i zniżka 20% dla drugiej i kolejnej z rodzeństwa.
  3. KOMPLETY AKADEMICKIE -przygotowania maturalne z chemii i biologii w Centrum Edukacji Regionalnej w Pobiedziskach. Chemia będzie we wtorki o 18:00, a biologia w środy o 18:00. Program opracowywany jest indywidualnie. Prosimy o kontakt.
  4. EDUKACJA DOMOWA W WOLNEJ SZKOLE – cotygodniowe zajęcia dla uczniów edukacji domowej. Czwartki 12:00 w Centrum Edukacji Regionalnej w Lednogórze. Prosimy o kontakt indywidualny w sprawie szczegółów.

Kiedy i gdzie można zapisać się do podgrup?

Zapisy do naszych stałych podgrup oraz informacje o wolnych miejscach prowadzimy przez cały rok. Zapraszamy do kontaktu bezpośredniego, telefonu 519 731 344 lub mailowo: kasztelaniaostrowska@gmail.com. Już teraz nowe, zainteresowane osoby oraz dotychczasowych uczestników zachęcamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowe na ten semestr w linku TUTAJ.

Kim jesteśmy i jak działamy?
Jesteśmy stowarzyszeniem – organizacją pozarządową – funkcjonującym od 7 lat w regionie Kasztelanii Ostrowskiej. Nie jesteśmy firmą. Działamy w oparciu o doświadczenia i pomysły naszych członków zaangażowanych w inicjatywy edukacyjne, badawcze i promujące dziedzictwo przyrodniczo-kulturowe obszaru Kasztelanii Ostrowskiej. W przypadku Młodych Przyrodników zajęcia z dziedzin nauk ścisłych prowadzą osoby z wykształceniem kierunkowym wyższym, dyplomowani badacze i praktycy, doświadczeni animatorzy (autorzy publikacji, osoby afiliowane przy ośrodkach badawczych). Zajęcia w tematyce nauk społecznych prowadzą osoby z wykształceniem kierunkowym, doświadczeni rzemieślnicy lub urzędnicy. W przypadku tematów interdyscyplinarnych prowadzić zajęcia mogą także społecznicy, artyści, rzemieślnicy, animatorzy, pasjonaci.

Funkcjonujemy jako pozarządowa instytucja samoutrzymująca się w oparciu o pracę wolontaryjną swoich członków, składki członkowskie, darowizny,  dofinansowania zewnętrzne oraz działania odpłatne i karnety. Dzięki takiej formie funkcjonowania możemy od kilku lat utrzymywać ciągłość inicjatyw, rozwijać grupy oraz prowadzić działania przynoszące pożytek społeczny, jak badania przyrody i kultury, ochrona przyrody i krajobrazu czy zachowanie tradycyjnych rzemiosł i tradycji regionalnych. Zachęcamy do wspierania inicjatyw stowarzyszenia na różne sposoby, a zainteresowane współdziałaniem osoby zapraszamy do dołączenia do naszego zespołu oraz do wolontariatu w naszym stowarzyszeniu.

W imieniu zespołu edukatorów, popularyzatorów nauki,

Maciej Jędrzejczak
koordynator grupy Młodzi Przyrodnicy

Dodaj komentarz