Młodzi Przyrodnicy – oferta edukacyjna zima/wiosna 2022

Młodzi Przyrodnicy – oferta edukacyjna zima/wiosna 2022

Po wakacyjnej przerwie Młodzi Przyrodnicy wracają do swoich spotkań. Za nami inauguracyjne zajęcia Akademii Młodych Przyrodników w Lednogórze. Przed nami w tym roku nowe formuły oraz kontynuacja najlepszych naszych doświadczeń. Pora przedstawić tegoroczne plany na koniec roku i wiosnę 2022.

Akademia Młodych Przyrodników

Kontynuujemy spotkania cotygodniowe w piątki i soboty w CER Lednogóra dla grup 7-19 lat. Najmłodsi nasi studenci w wieku 3-6 lat spotykać będą się w środy o 17:00 co dwa tygodnie w CER Pobiedziska. W drugiej połowie października ruszy także grupa w Klinach, gdzie w Domku Fińskim spotykać będziemy się popołudniami co dwa tygodnie w środy. Tegoroczne spotkania oprócz warsztatów przyrodniczych będą skupiać się na zajęciach laboratoryjnych i… odkrywaniu metod naukowych w odnajdowaniu się w gąszczu faktów i mitów. Planujemy także kontynuować pierwsze zeszłoroczne terenówki całodniowe połączone z wyjazdem autokarowym – ta forma koniecznie więcej musi pojawiać się, aby lepiej poznawać wszelkie mchy, stawonogi i paprotniki. Tegorocznych studentów zaprosimy także na rajd rodzinny z ich bliskimi. Całodniowa wycieczka będzie okazją do bliższego poznania się gdzieś na dalekich leśnych drogach.  Koniecznie przygotujemy jeszcze więcej edukacji regionalnej – warto wiedzieć dużo o ciekawostkach przyrodniczych Kasztelanii Ostrowskiej, bo to tak blisko!

Informacje o miejscach w grupie znajdziecie na stronie Młodych Przyrodników w części „Akademia Młodych Przyrodników”. Jeśli tylko są miejsca, można do nas dołączyć przez cały semestr.

Komplety Akademickie z chemii

Od października zapraszamy licealistów i uczniów techników na spotkania przygotowujące do matury rozszerzonej z chemii (na początek! w drodze będzie jeszcze biologia). Spotykać będziemy się co dwa tygodnie w środy w Centrum Edukacji Regionalnej w Pobiedziskach od 18:30. W grupach do 4 osób oferujemy możliwość przygotowania się podczas intensywnego kursu do matury rozszerzonej z chemii. Oprócz konsultacji, rozwiązywania zadań czekają nas także najważniejsze eksperymenty do samodzielnego przeprowadzenia – tak najlepiej zapamiętamy ważne fakty z tej dziedziny. Spotkania będą odpłatne. Zapisywać można się do nas telefonicznie (519 731 344) lub mailowo na adres kasztelaniaostrowska@gmail.com. W sprawie szczegółów – jak zwykle – najlepiej kontaktować się z nami bezpośrednio.

Młodzi Przyrodnicy – zajęcia chemiczne 11-12 sierpnia 2021

Wolna Szkoła przy Akademii MP

To spełnienie dwóch marzeń jednocześnie – naszej misji edukacji alternatywnej oraz potrzeby rozwoju indywidualnego uczniów rozwijających się w ramach edukacji domowej. Zapraszamy 8 uczniów do kameralnej grupy zajęciowej, która spotykać będzie się co tydzień w CER Lednogóra w godz. 12:00-15:00. Realizować będziemy materiał pokrywający się z ramami programowy z treściami dodatkowymi – w końcu będzie czas na eksperymenty biologiczne i chemiczne. A właśnie! Nasze spotkania będą przedłużeniem Akademii Młodych Przyrodników w oparciu o podstawy edukacji szkolnej, lecz okraszone doświadczeniami i nieformalną przestrzenią oraz najlepszymi popularyzatorami nauki w regionie. 

Rozpoczynamy zapisy od 5 października. W przypadku zainteresowania przekraczającego liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby wstępnie zainteresowane mogą wypełnić formularz zgłoszeniowy tutaj.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane do dołączenia do naszej grupy. Za nami siedem lat działania i ponad setka młodych osób, które razem z nami poznawały świat nauk przyrodniczych. Pora na kolejne dwa semestry ze Stowarzyszeniem Kasztelania Ostrowska.

W imieniu zespołu edukatorów, popularyzatorów nauki,

Maciej Jędrzejczak

Prezes Stowarzyszenia

Dodaj komentarz