Chemia alkoholi, czyli Młodzi Przyrodnicy na wakacje w regionie 11-12 sierpnia ’21

Chemia alkoholi, czyli Młodzi Przyrodnicy na wakacje w regionie 11-12 sierpnia ’21

W sierpniu szykujemy objazdowe, otwarte warsztaty chemiczne Młodych Przyrodników. 11 i 12 sierpnia odwiedzimy Biskupice, Kocanowo, Kociałkową Górkę, Pobiedziska, Wagowo i Węglewo. Podczas zajęć będzie okazja wykonać eksperymenty chemiczne, podczas których w naszych próbówkach pojawią się alkohole mono- i polihydroksylowe. O tym opowie Maciej Jędrzejczak z pomocnikami. O tym, jak zachodzi reakcja fermentacji opowie Antonina Kozaczko. Alkohole wpływają niekiedy destruktywnie na naszą fizjologię, o czym też chcemy Wam opowiedzieć.

Co ważne, spotkania są otwarte – nie trzeba zapisywać się. Zapraszamy także osoby spoza miejscowości, w których odbędą się warsztaty, bo jak wiecie myślenie regionalne jest dla nas nieustająco ważne. Wystarczy przyjść i eksperymentować z nami.

Rozkład jazdy:

11 sierpnia / 11:00 BISKUPICE / BIBLIOTEKA W POBIEDZISKACH, FILIA BISKUPICE

11 sierpnia / 15:30 POBIEDZISKA / CENTRUM EDUKACJI REGIONALNEJ, UL. K. ODNOWICIELA 12

11 sierpnia / 18:00 WĘGLEWO / ŚWIETLICA

12 sierpnia / 11:00 WAGOWO / ŚWIETLICA

12 sierpnia / 15:30 KOCIAŁKOWA GÓRKA / ŚWIETLICA

12 sierpnia / 18:00 KOCANOWO / ŚWIETLICA

Serię tych spotkań realizujemy ze wsparciem Urzędu Miasta i Gminy Pobiedziska, Biblioteki Miasta i Gminy Pobiedziska, filia w Biskupicach oraz dzięki mieszkańcom wsi – w tym sołtysom – którzy przyjmą nas w świetlicach. Spotkanie odbędzie się także w Centrum Edukacji Regionalnej w Pobiedziskach. W planach będzie ciąg dalszy (w tym wycieczki), ale tego już dowiedzą się uczestnicy na zajęciach. Zapraszamy!

Dodaj komentarz