Akademia Młodych Przyrodników | Akademia Bardzo Młodych Przyrodników | Wolna Szkoła | Korepetycje | LEDNOGÓRA | POBIEDZISKA | zapisy 2023/2024

Akademia Młodych Przyrodników | Akademia Bardzo Młodych Przyrodników | Wolna Szkoła | Korepetycje | LEDNOGÓRA | POBIEDZISKA | zapisy 2023/2024

Od 1 września rozpoczynamy zapisy internetowe do podgrup Młodych Przyrodników. Poznajcie, do których stałych aktywności możecie dołączyć, a następnie wypełnijcie formularz zgłoszeniowy. W każdej z podgrup mamy limity miejsc – zależy nam na realizacji kreatywnych pomysłów w kameralnej atmosferze oraz chcemy dać uczestnikom komfort samodzielnego prowadzenia eksperymentów, obserwacji mikroskopowych, konsultacji i budowania relacji z prowadzącymi. 

 • AKADEMIA MŁODYCH PRZYRODNIKÓW
  To nasza pierwsza podgrupa, którą utworzyliśmy w 2015 roku. Tegorocznym tematem przewodnim będą… organizmy zarodnikowe! Patronem będzie przyrodniczy symbol regionu Kasztelanii Ostrowskiej nasięźrzał pospolity – mityczny kwiat paproci. Przed nami warsztaty przyrodnicze, zajęcia laboratoryjne, wyprawy terenowe (w tym roku więcej tych długich i zanurzania w ekosystemy zamieszkałe przez organizmy zarodnikowe). Chcemy odwiedzić ośrodki badawcze i przygotować daleki wyjazd kilkudniowy z prowadzeniem badań terenowych. Koniecznie przygotujemy jeszcze więcej edukacji regionalnej – warto wiedzieć dużo o ciekawostkach przyrodniczych Kasztelanii Ostrowskiej, bo to tak blisko!

 

 • AKADEMIA BARDZO MŁODYCH PRZYRODNIKÓW

  W tej podgrupie zapraszamy najmłodsze dzieci do odkrywania barw, zapachów i różnorodności otaczającej nas przyrody. Zaskoczymy Was, bo po kilku latach wiemy, że w naszej grupie nawet w tak młodym wieku można z naszymi uczestnikami prowadzić eksperymenty chemiczne, obserwacje mikroskopowe, wybrać się na wyprawy w poszukiwaniu grzybów workowych lub zbudować swój własny ogród sukulentowy. Ma być dużo zabawy i dużo wiedzy naukowej podanej w serdecznej atmosferze w towarzystwie opiekunów – nasze spotkania są rodzinne. Na regularne warsztaty Akademii Bardzo Młodych Przyrodników zapraszamy dzieci w wieku 3-6 lat, które lubią poznawać przyrodę, chemię i zjawiska fizyczne przez doświadczenia, obserwacje na żywo, lubią poznawać jak działa świat wokół nas a przy tym dobrze bawić się, rozwijać kreatywność i budować przyjacielskie relacje w naszej grupie. Znajdzie swoje miejsce u nas każdy młody odkrywca, którego rozpiera energia lub pasjonuje skupienie w ciszy nad oglądaniem skrzydeł ważki.

 • WOLNA SZKOŁA 
  W trzecim roku działania Wolnej Szkoły zapraszamy uczniów w edukacji domowej do uczestniczenia w naszych miesięcznych zajęciach oraz stałych zajęciach rocznych. Podczas zgłoszenia do szkoły sami wybieracie, które blokowe zajęcia chcecie realizować – nie trzeba wybierać wszystkich. W danym miesiącu przygotowujemy się z materiałem do konkretnego przedmiotu. Ich harmonogram i ofertę poznacie w ogłoszeniu na dole. Przedmioty blokowe realizujemy przez miesiąc, co oznacza że spotykamy się dwa razy w tygodniu po 2,5 godziny przez łącznie 8 spotkań. Jeśli po drodze wypadają święta lub dni wolne, to wyznaczamy alternatywne terminy zgodnie ze wskazaniami uczestników zajęć (nie przepadają one). To Ty wybierasz intersujące Cię przedmioty – jak najbardziej wyobrażamy sobie sytuację, że uczeń 5 klasy zapisze się na zajęcia z chemii. 

 • KOMPLETY AKADEMICKIE I KOREPETYCJE
  Prowadzimy regularne kursy maturalne i przygotowujące do konkursów przedmiotowych (Komplety Akademickie). Spotkania te w małej grupie pozwalają nam poszerzać wiedzę i realizować zakres egzaminów według autorskich metod porządkowania i uzupełniania wiedzy. Podczas spotkań prowadzimy doświadczenia chemiczne i obserwacje mikroskopowe. Oprócz tego przyjmujemy uczniów, którzy poszukują wyrozumiałych korepetytorów z przyrody, biologii i chemii.

TERMIN I MIEJSCE

Zapisy do podgrup rozpoczynamy 1 września do wyczerpania miejsc. Można dołączyć do podgrup w ciągu całego roku.

 • AKADEMIA MŁODYCH PRZYRODNIKÓW spotyka się trzy razy w miesiącu w piątki od 18:00 do 19:30 (grupa piątkowa) oraz w soboty od 9:30 do 11:00 (grupa sobotnia). Obie grupy mają te same treści podczas zajęć Akademii Młodych Przyrodników. Czasami – o czym poinformujemy z wyprzedzeniem – łączymy grupy na jednych zajęciach lub wycieczce. Widujemy się w Centrum Edukacji Regionalnej w Lednogórze tu znajdziesz informacje o tym miejscu. Pierwsze zajęcia odbędą się 15 i 16 września.

 • AKADEMIA BARDZO MŁODYCH PRZYRODNIKÓW spotyka się co dwa tygodnie w środy od 16:00 do 17:00. Widujemy się w Centrum Edukacji Regionalnej w Pobiedziskach tu znajdziesz informacje o tym miejscu oraz wyruszamy do lasu lub na łąki podczas wycieczek. Pierwsze zajęcia odbędą się 13 września.

 • WOLNA SZKOŁA spotyka się co tydzień na zajęciach z angielskiego oraz na kursach miesięcznych według rocznego planu blokowego. O tym, jak aktualnie wygląda grafik miesięczny i tygodniowy można przeczytać na dole tego ogłoszenia oraz w zakładce Wolnej Szkoły na podstronie Młodych Przyrodników zajrzyj tutaj. Widujemy się w Centrum Edukacji Regionalnej w Pobiedziskach lub Lednogórze tu znajdziesz informacje o tym miejscu oraz wyruszamy do lasu lub na łąki podczas wycieczek. Pierwsze zajęcia odbędą się 27 września, a blokowe 3 października.

 • KOMPLETY AKADEMICKIE I KOREPETYCJE prowadzimy w czwartki popołudniu w stałej grupie lub umawiamy możliwy inny termin z zainteresowaną osobą. Widujemy się w Centrum Edukacji Regionalnej w Pobiedziskach tu znajdziesz informacje o tym miejscu. Pierwsze zajęcia odbędą się 14 września.

DLA KOGO?

Nasze spotkania są cykliczne, ponieważ łączymy zdobywanie wiedzy z budowaniem relacji w grupie i z prowadzącymi. Nie trzeba mieć ogromnej wiedzy przyrodniczej lub być orłem z chemii. Pasja naszych prowadzących i przyjacielska atmosfera w grupie są zaproszeniem do przygody. Nauki przyrodnicze są niesamowite. Bywanie w otoczeniu natury jest dla nas cudownie spędzonym czasem – zapraszamy więc was do naszego grona i na nasze wspólne szlaki.

Kategorie wiekowe dla naszych podgrup:

 • AKADEMIA MŁODYCH PRZYRODNIKÓW kierowana jest dla młodych osób od 6 do 19 lat. Mamy wieloletnie doświadczenie w edukacji różnowiekowych – u nas to po prostu działa
 • AKADEMIA BARDZO MŁODYCH PRZYRODNIKÓW kierowana jest dla najmłodszych odkrywców, dla dzieci od 3 do 6 lat
 • WOLNA SZKOŁA zajęcia prowadzimy obecnie dla uczniów 4-8 klasy szkół podstawowych oraz dla licealistów. Zajęcia stałe i blokowe uruchomimy, gdy łącznie ze wszystkich klas zbierze się minimum 4 chętnych – poinformujemy uczestników o przygotowaniu do zajęć 10 dni przed miesiącem ich rozpoczęcia (np. 20 września w sprawie października).
 • KOMPLETY AKADEMICKIE I KOREPETYCJE spotkania korepetycyjne kierujemy dla wszystkich uczniów według ich potrzeb, a Komplety Akademickie dla licealistów

ZAPISY, OPŁATY

Zapisy prowadzimy przez formularz zgłoszeniowy poniżej. Można też zgłosić się do nas osobiście i wypełnić zgłoszenie na miejscu. Informacje w sprawie zapisów uzyskać też u koordynatorów pod nr 519 731 344 i mailowo pisząc na adres mlodziprzyrodnicy.ko@gmail.com

Warto wiedzieć na co przeznaczamy środki z karnetów i opłat. Jako organizacja pozarządowa realizujemy nasze działania oddolnie bez stałego finansowania z zewnątrz. Jesteśmy niezależnym podmiotem, który może wdrażać autorskie programy edukacyjne i tworzyć miejsce dla edukacji alternatywnej na najwyższym poziomie. Realizujemy naszą misję edukacyjną z rodzicami i uczestnikami, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w naszych podgrupach oraz chcą wspierać misję Stowarzyszenia Kasztelania Ostrowska. Środki przeznaczamy na materiały na zajęcia, rozwój wyposażenia edukacyjnego dla naszych uczestników, częściowo możemy opłacić media oraz dojazd zaproszonych gości. Część środków przeznaczamy na rozwój edukacji w regionie i programy badawcze – to dzięki wszystkim osobom wspierającym stowarzyszenie możliwe jest poznawanie środowiska przyrodniczego regionu i projektowanie ochrony dziedzictwa oraz edukacji. Stawiamy na siłę oddolnej organizacji nas wszystkich na rzecz dobrych idei.

 • AKADEMIA MŁODYCH PRZYRODNIKÓW karnet na 6 zajęć ważny na 8 kolejnych zajęć wynosi 300 zł od uczestnika. Rodzeństwo otrzymuje 25% zniżki.
 • AKADEMIA BARDZO MŁODYCH PRZYRODNIKÓW karnet na 6 zajęć ważny na 8 kolejnych zajęć wynosi 300 zł od uczestnika. Rodzeństwo otrzymuje 25% zniżki.
 • WOLNA SZKOŁA podczas rekrutacji wybierając zakres programu edukacyjnego prowadzimy indywidualne wyliczenia dla osoby. Obowiązują zniżki przy dołączaniu kolejnych modułów edukacyjnych. Miesięczna czesne za cotygodniowe zajęcia stałe (np. angielski, matematyka, język polski) wynosi od 140 zł. Zajęcia miesięczne z przedmiotów realizowanych blokowo wynoszą w pełnym pakiecie 600 zł. Można niezobowiązująco zapisać ucznia na zajęcia w formularzu rejestracyjnym poniżej, a my na tej podstawie skontaktujemy się w sprawie przedstawienia realizacji zajęć.
 • KOMPLETY AKADEMICKIE I KOREPETYCJE karnet na 4 zajęcia (1 godzina zegarowa) wynosi 320 zł od uczestnika.

PROWADZĄCY I ORGANIZATORZY

Zajęcia z dziedzin nauk ścisłych prowadzą osoby z wykształceniem kierunkowym wyższym, dyplomowani badacze i praktycy, doświadczeni animatorzy (autorzy publikacji, osoby afiliowane przy ośrodkach badawczych). Co roku na naszych zajęciach gościmy specjalistów z różnych dziedzin, a także wyjeżdżamy w miejsca związane z nauką, gdzie naszymi przewodnikami są czołowi popularyzatorzy nauki, nauczyciele akademiccy, badacze. Organizatorami i koordynatorami podgrup są edukatorzy ze Stowarzyszenia Kasztelania Ostrowska, przyrodnicy i biolodzy.

Koordynatorem Akademii Młodych przyrodników, Wolnej Szkoły oraz Kompletów Akademickich i korepetycji jest Maciej Jędrzejczak biolog, absolwent studiów magisterskich na kierunku biologia na Wydziale Biologii UAM w Poznaniu. Zajmuje się zagadnieniami inwentaryzacji flory i ochrony szaty roślinnej. Tropiciel przyrody w lasach i na mokradłach. Od 200 roku prowadzi kompleksowe badania zasobów przyrodniczych między Poznaniem a Gnieznem. Z zamiłowaniem prowadzi edukację przyrodniczą i popularyzację nauki. Napisz do mnie na mlodziprzyrodnicy.ko@gmail.com

Akademię Bardzo Młodych Przyrodników oraz Komplety Akademickie i korepetycje z biologii koordynuje Natalia Jędrzejczak. Biolożka, edukatorka, mama ciekawego przyrody i wędrówek po lesie Alberta. Z pasją wprowadza młodych ludzi i studentów do świata nauk przyrodniczych. Napisz do mnie na mlodziprzyrodnicy.ko@gmail.com

Inicjatywa stałych zajęć w grupie Młodzi Przyrodnicy realizowana jest z karnetów i środków własnych organizacji, w tym ze wsparcia naszych Darczyńców i Mecenasów

Dodaj komentarz