Dzień Niezapominajki

Dzień Niezapominajki

Czy wiecie, że dziś właśnie przypada Dzień Niezapominajki 🌸?
Te lubiane przez wszystkich, urocze i wcale nieoczywiste – choćby pod względem koloru – kwiatki, budzą tyle ciepłych skojarzeń, że redaktor radiowej Jedynki, prowadzący “Ekoradio” Andrzej Zalewski, postanowił powołać to niezwykłe majowe święto. Miało stać się symbolem polskiej alternatywy wobec popularnych lutowych Walentynek.
Niestety, święto nie przyjęło się w powszechnej świadomości, choć to maj przecież jest miesiącem zakochanych, a niezapominajka kojarzona jest właśnie z miłością, wiernością i dobrymi życzeniami.
My jednak, wiedząc, że na swych szlakach czy odwiedzając działki, być może spotykacie te niebieskie, różowe lub białe kwiatki, poradzimy Wam, jak możecie z niej skorzystać zielarsko 🙂 .
Niezapominajka sprawdzi się jako podstawa do sporządzenia nalewki pomocnej w uporczywym kaszlu, zapaleniu oskrzeli, gruźlicy, zapaleniu krtani i gardła oraz przy krwotokach z nosa.
Poleca się również kąpiel w tym zielu dla zdrowego snu – odgoni koszmary i zapobiegnie bezsenności. Jeżeli zaś ktoś śpi za krótko, to właśnie niezapominajki może użyć w roli okładu na zmęczone oczy – nada im blask i poprawi urodę 😍.
Życzymy Wam pięknego Dnia Niezapominajki 🌸!

Dodaj komentarz