Przyrodnicze pamiątki od naszych przyrodników – wydaliśmy magnesy z symbolami regionu

Przyrodnicze pamiątki od naszych przyrodników – wydaliśmy magnesy z symbolami regionu

Dziękujemy za wasze pozytywne reakcje na zakładki z symbolami regionu. Oto do kompletu… magnesy. To autorskie ilustracje naszych flagowych kasztelańskich gatunków. Koncepcję ich przygotowali przyrodnicy z grupy Dzikie Dziedzictwo, a akwarele również powstały w Barwiarni w Pracowni Rysunku, Malarstwa, Grafiki (Adrianna Jasiak, Maciej Jędrzejczak).

Te gatunki to symbole nie tylko regionu, ale też swoich siedlisk. Zobaczymy je w ostojach, gdzie zachowały się czyste wody, stare bogate w biorożnorodność łąki, cieniste wilgotne lasy z martwym drewnem, puszczańskie relikty leśne i wygrzane pagórki polodowcowe z kwietnymi murawami. One giną. Wraz z nimi giną te gatunki. W tym roku otaczamy się widokiem tych osobliwych organizmów, aby nie zapomnieć, że o to bogactwo dziedzictwa przyrodniczego trzeba nam aktywnie dbać.

Magnesy będzie można nabyć już od przyszłego tygodnia. Mają one charytatywny cel – każde 5 zł od jednego egzemplarza zasila fundusz stowarzyszenia wydzielony na ochronę przyrody i edukację o ginących gatunkach.

Dodaj komentarz