Nowe mikrowydawnictwo naszych przyrodników – zakładki z symbolami regionu

Nowe mikrowydawnictwo naszych przyrodników – zakładki z symbolami regionu

Nowy rok rozpoczynamy z ogłoszeniem wydania sześciu zakładek, na których znalazły się przyrodnicze symbole regionu Kasztelanii Ostrowskiej. Koncepcję i opisy przygotowali przyrodnicy z grupy Dzikie Dziedzictwo – Natalia Jędrzejczak, Barbara Kudławiec i Maciej Jędrzejczak. Barwne akwarele ilustracyjne powstały w Barwiarni w Pracowni Rysunku, Malarstwa, Grafiki (Adrianna Jasiak, Maciej Jędrzejczak) już pewien czas temu.

Zakładki przybliżają ciekawostki biologiczne o sześciu gatunkach z naszego regionu. Barwne zwierzęta, grzyby i rośliny wskoczą do naszych książek – przy okazji można powtórzyć ich nazwy i fakty z życia w kasztelańskich lasach, jeziorach czy mokradłach. Długo wyczekiwaliśmy tej formy pokazywania przyrody, aż nareszcie są!

Zakładki będzie można nabyć podczas wydarzeń, które odwiedzimy oraz w Centrum Edukacji Regionalnej w Lednogórze i Pobiedziskach. Mają one charytatywny cel – każde 3 zł od jednego egzemplarza zasila fundusz stowarzyszenia wydzielony na ochronę przyrody i edukację o niej.

Dodaj komentarz