Zima dla obserwatorów

Zima dla obserwatorów

W czasie ferii zimowej mali artyści mogli uczestniczyć w warsztatach pt. „zima dla obserwatorów”

 

Pierwszego dnia, na warsztatach prowadzonych przez Pracownię Rysunku, Malarstwa, Grafiki dzieci mogły zgłębić jedną z technik graficznych – monotypię.
Odkrywanie uzyskiwania różnych efektów za pomocą szerokiego wyboru narzędzi przyniosło wszystkim biorącym udział w spotkaniu dużo radości. 😁
Warsztaty skończyliśmy umieszczając wypracowane przez nas projekty na bawełnianych torbach. Możemy zagwarantować, że efekty są jedyne w swoim rodzaju!
Drugiego dnia, mali artyści przekonali się, że można stworzyć obraz za pomocą tylko jednej farby! 😊 🖌
Pracownia Rysunku, Malarstwa, Grafiki zaproponowała uczestnikom zapoznanie się z nowym medium malarskim, jakim jest akwarela. Okazało się, że nie jest ważna jedynie farba, ale również ilość wody w której ją rozcieńczamy.

Poznanie nowych zasad zaowocowało w ciekawe krajobrazy, które z radością umieściliśmy w ramach.

W ostatni dzień warsztatów uczestnicy poznali zastosowania węzłów oraz moce barwników naturalnych, których można użyć by nadać tkaninie wyjątkowy kolor. 🌾🌾
Mali artyści podczas zajęć pt. „Cztery barwne sploty” poprowadzone przez Pracownię Tkanin i Splotów mieli okazję zobaczyć jak przebiega proces barwienia. Wytrwale uczyli się czterech węzłów, które następnie samodzielnie zawiązali na pasach tkanin.

Dodaj komentarz