Zima dla obserwatorów

Zima dla obserwatorów

W czasie ferii zimowej mali artyści mogli uczestniczyć w warsztatach pt. „zima dla obserwatorów”

 

Pierwszego dnia, na warsztatach prowadzonych przez Pracownię Rysunku, Malarstwa, Grafiki dzieci mogły zgłębić jedną z technik graficznych – monotypię.
Odkrywanie uzyskiwania różnych efektów za pomocą szerokiego wyboru narzędzi przyniosło wszystkim biorącym udział w spotkaniu dużo radości. ?
Warsztaty skończyliśmy umieszczając wypracowane przez nas projekty na bawełnianych torbach. Możemy zagwarantować, że efekty są jedyne w swoim rodzaju!
Drugiego dnia, mali artyści przekonali się, że można stworzyć obraz za pomocą tylko jednej farby! ? ?
Pracownia Rysunku, Malarstwa, Grafiki zaproponowała uczestnikom zapoznanie się z nowym medium malarskim, jakim jest akwarela. Okazało się, że nie jest ważna jedynie farba, ale również ilość wody w której ją rozcieńczamy.

Poznanie nowych zasad zaowocowało w ciekawe krajobrazy, które z radością umieściliśmy w ramach.

W ostatni dzień warsztatów uczestnicy poznali zastosowania węzłów oraz moce barwników naturalnych, których można użyć by nadać tkaninie wyjątkowy kolor. ??
Mali artyści podczas zajęć pt. „Cztery barwne sploty” poprowadzone przez Pracownię Tkanin i Splotów mieli okazję zobaczyć jak przebiega proces barwienia. Wytrwale uczyli się czterech węzłów, które następnie samodzielnie zawiązali na pasach tkanin.

Dodaj komentarz