Plener przyrodniczo-artystyczny z symbolami regionu w tle / Pobiedziska, Sanniki

Plener przyrodniczo-artystyczny z symbolami regionu w tle / Pobiedziska, Sanniki

Pierwszy dzień pleneru przyrodniczo-artystycznego za nami. W Pobiedziskach i Sannikach młodzi twórcy zdecydowali się skoncentrować na wybranym symbolu regionu – pszczolince rudej i jezierzy morskiej. Spotkania Pracowni Rysunku, Malarstwa, Grafiki to włączenie projektów Barwiarni w… edukację regionalną.

W naszych projektach zajmiemy się środowiskami, w których możemy je spotkać. Zajęcia skończyliśmy częścią warsztatową, podczas której każdy uczestnik zmierzył się ze swoim pierwszym botanicznym rysunkiem wybranej przez siebie rośliny. Materiału do obserwacji szukaliśmy nad jeziorem Dobrym w Pobiedziskach oraz na łąkach w Sannikach. Już jutro najważniejsza część graficzna projektu. Powstaną na niej docelowe prace, które znajdą się na tablicach edukacyjnych w regionie Kasztelani Ostrowskiej. Nie możemy się doczekać efektów!

Pierwszy dzień prowadzili w części merytorycznej Maciej Jędrzejczak, a za część artystyczną odpowiadała Agnieszka Dziarska. Nasze działania wspierają środki Starostwa Powiatowego (Powiat Poznański), za co serdecznie dziękujemy! Dziękujemy też Marzenie Pietraszewskiej – sołtys Sannik – za jak zwykle miłe przyjęcie, rodzinną atmosferę i zmotywowanie młodych mieszkańców. Jutro ciąg dalszy!

Dodaj komentarz