Nowy sezon projektowy Młodej Barwiarni

Nowy sezon projektowy Młodej Barwiarni

Po przerwie wakacyjnej Młoda Barwiarnia powróciła z dużą chęcią działania, ciekawymi pomysłami i artystyczną weną.

Spotkanie w Centrum Edukacji Regionalnej w Pobiedziskach zaczęliśmy od omówienia tematu naszych najbliższych spotkań. Nadchodzące tygodnie spędzimy nad nauką projektowania. Efektem naszych prac będą tablice edukacyjne z symbolem naszego regionu – nasięźrzałem. Łączymy wiedzę ścisłą i obserwacje przyrodnicze z dizajnem.

Do naszej grupy w tym semestrze dołączyły osoby w wieku 7-13, które rozpoczynają swoją przygodę z projektowaniem oraz z chęcią chcą poznawać jego zasady i próbować w nim swoich sił. Są też z nami osoby, które zajmują się hobbystycznie rysunkiem. 

Na pierwszych zajęciach 21 października posłuchaliśmy prezentacji Mateusza Helińskiego, który opowiedział nam o pierwszych roślinach telomowych. Poruszyliśmy ten temat, ponieważ te prehistoryczne rośliny miały bardzo nietypowe kształty. To dobry temat na ćwiczenie kompozycji.

28 października na drugich zajęciach, ćwiczyliśmy łapanie odpowiedniego kształtu i zapoznaliśmy się z zasadami cieniowania. Dzięki temu na naszych pracach będziemy mogli stworzyć ciekawą kompozycję i odwzorować realny wygląd roślin. Gościnnie był u nas Maciej Jędrzejczak, który opowiedział nam więcej o samych roślinach.

Na następnych zajęciach z Pracownią Rysunku, Malarstwa, Grafiki będziemy skupiać się na kolejnych etapach tworzenia naszych tablic, takich jak np. malowanie tła akwarelami, stworzenie podpisów kaligrafią czy końcowe połączenie wszystkich elementów w jedną całość grafiką komputerową. Nadal mamy możliwość dołączenia do naszej grupy młode osoby interesujące się projektowaniem – czekamy na Wasze indywidualne zgłoszenia z dużą ciekawością.

Dodaj komentarz