Odlewy gipsowe i pierwsze próby szkliwienia

Odlewy gipsowe i pierwsze próby szkliwienia

5 lipca – ciepły, letni dzień. Spotkaliśmy się wyjątkowo we wtorek, ale ta zmiana nie wpłynęła na nasze twórcze nastroje. Był to dzień kolejnych eksperymentów z odlewami.

Gipsowy odlew talerza nieźle się prezentował. Okazało się jednak, że gips powinien być nieco rzadszy aby doskonalej odwzorować delikatne detale wzoru. Wykonaliśmy więc nowy odlew, tym razem suchego talerza, pokrytego mieszaniną mydła i wody. Kolejny test przechodzi także czarka z wilgotnej gliny zalana gipsem. Powinna za kilka dni delikatnie „opuścić” wnętrze gipsowej formy, która posłuży nam do wykonania jej kopii. Nasza, wykorzystywana już kilkukrotnie, pierwsza z udanych form, posłużyła dzisiaj do testowania metody podobnej do kładzenia szkliwa. Zamiast szkliwa użyliśmy rozrzedzonej wodą gliny, co (mamy nadzieję) pozwoli nam tworzyć naczynia o cieńszych i delikatniejszych ściankach.

Pracowity dzień zakończyliśmy testowym szkliwieniem bardzo rozrzedzonym szkliwem i jego gęstszą i bardziej nasyconą kolorem wersją. Każde kolejne spotkanie przynosi nam nową wiedzę, którą zdobywamy wspólnie ucząc się na błędach i ciesząc sukcesami.

 

Dodaj komentarz