O nasieźrzale na naszych pocztówkach

O nasieźrzale na naszych pocztówkach

Dotarły do nas pocztówki, na których w trzech odsłonach pojawia się nasięźrzał pospolity – przyrodniczy symbol Kasztelanii Ostrowskiej. Mityczny kwiat paproci był tematem prac w Pracowni Rysunku, Malarstwa, Grafiki. 

Od dawna chcieliśmy dać możliwość wysłania kartki pocztowej, na której będzie nasięźrzał. Legendy o kwiecie paproci są ważnym kulturowo dziedzictwem naszego regionu. To pierwszy raz, gdy motyw ten doczekał się uwiecznienia w takiej formie jako pamiątka z Kasztelanii Ostrowskiej. Uczestnicy Barwiarni – Ada, Patrycja i Maciej – przygotowali projekty w technice tuszu i akwareli. Bardzo chcemy, aby nasięźrzałowe pocztówki trafiły do wszystkich osób, którym bliska jest nasza okolica. Pilotażowa seria będzie do nabycia w Centrach Edukacji Regionalnej w Lednogórze i Pobiedziskach. Planujemy przekazać także część nakładu do naszych urzędów. To początek nowej karty w naszej działalności. Zależy nam, aby powstała cała seria autentycznych pamiątek, nasyconych osobliwościami regionu i tym, co jest w nim wyróżniające. Na pewno będą na nich wybrane już symbole Kasztelanii Ostrowskiej, które w kilku odsłonach chcemy na wiele sposobów interpretować.

Zainteresowane tym tematem osoby zapraszamy do odbioru limitowanej edycji pocztówek oraz dowiedzenia się, jak można wspierać kolejne projekty tworzenia regionalnych marek.

Dodaj komentarz