Jesteśmy blisko ukończenia pierwszej serii kafli w Pracowni Ceramiki i mamy już kilka kolejnych planów #3

Jesteśmy blisko ukończenia pierwszej serii kafli w Pracowni Ceramiki i mamy już kilka kolejnych planów #3

Jeszcze w ubiegłym roku rozpoczęliśmy przygotowanie serii 25 kafli z motywami regionu Kasztelanii Ostrowskiej, które zawisną w różnych jego częściach. Poniedziałkowe spotkania twórców w styczniu i lutym odbywały się co tydzień, dzięki czemu mogliśmy przyspieszyć prace nad prototypami i kaflami gotowymi do wypalania. 21 lutego spotykamy się na ostatnim spotkaniu z rzeźbieniem kafli. Od marca rozpoczniemy pracę z nimi po pierwszym wypaleniu.

Co jeszcze słychać w Pracowni Ceramiki? W międzyczasie mieliśmy spotkanie, przygotowujące do nowego projektu. Przygotowaliśmy podstawy pod magnesy ceramiczne, które wiosną będziemy malować. Co dla nas cenne, z każdym miesiącem dołącza i zgłasza się coraz więcej osób. Regularne spotkania w Pobiedziskach rozwijać będziemy o plenery i wizyty w innych pracowniach, Mamy też kolejne plany dla naszej regionalnej grupy twórców. W połowie marca wyjeżdżamy w Góry Izerskie, gdzie odwiedzimy starych znajomych w górskich pracowniach koło Jeleniej Góry. Marzec to także miesiąc, gdy ruszamy z domknięciem projektu designu użytkowego inspirowanego wzornictwem pradziejowym na obszarze Kasztelanii Ostrowskiej – ma to być mocny, wieloletni projekt ceramiki użytkowej, który ma połączyć twórców w interdyscyplinarnym działaniu na pograniczu sztuki i archeologii miejsca. To będzie pierwszy tego typu projekt dla naszego regionu, który ma szansę zapisać się, jako wielowątkowe, długoplanowe działanie pokazującego jego zasoby. Na przełomie kwietnia i maja jedziemy także z uczestnikami Wolnej Szkoły Designu do poznańskiej pracowni ceramiki prowadzonej przez Filipa.

Pracownia Ceramiki stała się dla nas ważnym miejscem rozwoju, działań grupowych i obecnie jedyną tego typu pracownią dla dorosłych, która mocny akcent stawia na łączenie ludzi z różnych zakątków regionu. Ciągle zapraszamy nowe osoby do dołączenia do naszej grupy tym bardziej, że rozpoczęcie nowego projektu bardzo temu sprzyja. Jesteśmy otwarci zarówno na osoby rozpoczynające swoją przygodę z twórczością oraz na osoby doświadczone, które cenią sobie interesujące projekty i wartość pracy w kolektywie.

Nasze działania związane z powstawaniem kafli zostały dostrzeżone i uzyskały wsparcie Europejskiego Korpusu Solidarności w ramach Projektów Solidarności Unii Europejskiej, za co bardzo jesteśmy wdzięczni! Nie zatrzymujemy się i chcemy jeszcze więcej działań Pracowni Ceramiki!

Dodaj komentarz