Barwiarnia – zapraszamy do dołączenia

Barwiarnia – zapraszamy do dołączenia

Jak wygląda uczestnictwo w Barwiarni i jakie podgrupy działają?

Nasze podgrupy dla młodszych osób działają w ramach regularnych spotkań co tydzień lub co dwa tygodnie, zaś pracownie dla dorosłych spotykają się zgodnie z ustalonym przez siebie harmonogramem projektowym (działamy w ramach projektów grupowych w pracowni). Wystarczy zapisać się do nich podczas pierwszego spotkania, na które dotrzesz, oraz w przypadku młodszych grup opłacić karnety, dzięki którym zapewniamy materiały edukacyjne, rozwój zaplecza stowarzyszenia oraz ciągłość działań edukacyjnych i badawczych. W tym roku działają podgrupy:

1. PRACOWNIE DLA DOROSŁYCH – spotkania zgodnie z przyjęta przez uczestników pracowni częstotliwością potrzebną do realizacji projektu. Działają w tym półroczu Pracownia Ceramiki, Pracownia Tkanin i Splotów, Pracownia Rysunku, Malarstwa, Grafiki. Zazwyczaj co tydzień lub co dwa tygodnie. Dla osób powyżej 13 lat.

2. MŁODA BARWIARNIA – regularne spotkania z tematami wszystkich naszych pracowni (P. Ceramiki, P. Tkanin i Splotów, P. Rysunku, Malarstwa, Grafiki) dla uczestników w wieku 6-13 lat. Wtorki 16:00 Centrum Edukacji Regionalnej w Pobiedziskach. Karnet na 8 zajęć to 280 zł od osoby i zniżka 20% dla drugiej i kolejnej z rodzeństwa.

3. WOLNA SZKOŁA DESIGNU – szkoła projektowa w Centrum Edukacji Regionalnej w Pobiedziskach. Wtorki 12:00-15:00, soboty 12:00-15:00. Miesięczny udział to 240 zł od osoby. Dla uczestników w wieku 7-19 lat.

Kiedy i gdzie można zapisać się do podgrup?

Zapisy do naszych stałych podgrup oraz informacje o wolnych miejscach prowadzimy przez cały rok. Zapraszamy do kontaktu bezpośredniego, telefonu 519 731 344 lub mailowo: kasztelaniaostrowska@gmail.com. Już teraz nowe, zainteresowane osoby oraz dotychczasowych uczestników zachęcamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowe w linku TUTAJ.

Kim jesteśmy i jak działamy?

Jesteśmy stowarzyszeniem – organizacją pozarządową – funkcjonującym od 7 lat w regionie Kasztelanii Ostrowskiej. Nie jesteśmy firmą. Działamy w oparciu o doświadczenia i pomysły naszych członków zaangażowanych w inicjatywy edukacyjne, badawcze i promujące dziedzictwo przyrodniczo-kulturowe obszaru Kasztelanii Ostrowskiej. W przypadku Młodych Przyrodników zajęcia z dziedzin nauk ścisłych prowadzą osoby z wykształceniem kierunkowym wyższym, dyplomowani badacze i praktycy, doświadczeni animatorzy (autorzy publikacji, osoby afiliowane przy ośrodkach badawczych). Zajęcia w tematyce nauk społecznych prowadzą osoby z wykształceniem kierunkowym, doświadczeni rzemieślnicy lub urzędnicy. W przypadku tematów interdyscyplinarnych prowadzić zajęcia mogą także społecznicy, artyści, rzemieślnicy, animatorzy, pasjonaci.

Funkcjonujemy jako pozarządowa instytucja samoutrzymująca się w oparciu o pracę wolontaryjną swoich członków, składki członkowskie, darowizny, dofinansowania zewnętrzne oraz działania odpłatne i karnety. Dzięki takiej formie funkcjonowania możemy od kilku lat utrzymywać ciągłość inicjatyw, rozwijać grupy oraz prowadzić działania przynoszące pożytek społeczny, jak badania przyrody i kultury, ochrona przyrody i krajobrazu czy zachowanie tradycyjnych rzemiosł i tradycji regionalnych. Zachęcamy do wspierania inicjatyw stowarzyszenia na różne sposoby, a zainteresowane współdziałaniem osoby zapraszamy do dołączenia do naszego zespołu oraz do wolontariatu w naszym stowarzyszeniu.

W razie pytań lub podzielenia się przemyśleniami skontaktuj się z nami mailowo (kasztelaniaostrowska@gmail.com) lub telefonicznie tel. 519 731 344. Odwiedź też nas na Facebooku.

Dodaj komentarz