Warsztaty | Kocoanowo | Ogrody – Pielęgnacja ogrodów w koncepcji zrównoważonego rozwoju

Warsztaty | Kocoanowo | Ogrody – Pielęgnacja ogrodów w koncepcji zrównoważonego rozwoju

07.06.2023
Prowadziliśmy fascynującą akcję dla firmy Tente, podczas której zajmowaliśmy się przygotowaniem fragmentu łąki. W trakcie naszej pracy niezwykle istotne było dobrane odpowiednich gatunków roślin do charakterystyki siedliska, które na nim występuje. Dlatego też udaliśmy się do miejsc w najbliższym otoczeniu, gdzie gromadziły się rodzime gatunki roślin.
Wszystko to wymagało cierpliwości, gdyż musieliśmy poczekać na dojrzenie nasion, aby móc przeprowadzić ręczny zbiór i selekcję. Następnie, już odpowiednio przygotowane nasiona, zostały rozsiane na wcześniej przygotowanym obszarze, wolnym od suchych fragmentów traw i nagromadzonego materiału organicznego. Całość dokładnie podlaliśmy, umożliwiając tym samym selekcję naturalnych gatunków, które najlepiej odnajdą się w tym środowisku.
Osiągnięcie pełnego efektu tego przedsięwzięcia wymaga niestety czasu – około roku, ponieważ dopiero wtedy zakwitną i ujawnią swoje piękno te rośliny. Jednak rezultat jest tego wart, gdyż tworzymy unikalne miejsce, z dbałością o charakterystyczne dla danego obszaru gatunki roślin. To zaiste niezwykle satysfakcjonujące i ważne dla ochrony naszej przyrody.

Dodaj komentarz